Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Júliusig egy középfokú nyelvvi...

Júliusig egy középfokú nyelvvizsga teljesen a nulláról lehetséges?

Figyelt kérdés

A felvételimhez kell... Egyszerűen máshogyan nem tudnám összehozni a pontokat csak úgy, ha írok egy emelt nyelv érettségit és mellé még két nyelvvizsgát. Két nyelvet tanultam, németet és angolt, ezekkel nincs is gond, de ugye még kellene egy harmadik.... Egyáltalán nem fontos, hogy tudjam is használni vagy bármi, nekem csak a papírra van szükségem. Lehetséges?


Más lehetőség tényleg nem jöhet szóba, nem lenne értelme újra írnom egy érettségit sem és más felvételi tárgyból sem tudnék emeltezni.


2017. aug. 10. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira ne görcsölj rá, max kihagysz egy évet, akkor lesz idő a 3. nyelvre, plusz lesz pénzed ha dolgozol addig
2017. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már leérettségiztem, befejeztem a középsulit. Fel is vettek egy szakra, de nem igazán érdekel, mást szeretnék tanulni, viszont több pontra van hozzá szükségem és ezt ebben az egy üres évben kellene megszereznem. Több évet már nem szeretnék kihagyni...
2017. aug. 10. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgákkal maximum 40 pontot szerezhetsz.
2017. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 0-át az milyen értelemben érted?
2017. aug. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha angolból emeltezel, az +50 pont, és németből csinálsz egy felsőt ,az +40, nyelvvizsgára nem kaphatsz többet. vagy értelemszerűen fordítva. de szerintem sanszosabb középről felsőre felhúzni valamelyik nyelvet most, mint egy harmadikat megtanulni még.
2017. aug. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, egy harmadik nyelvet 1 év alatt felhúzni középfokúra nagyon rizikós, egy felsőfokúra sokkal valószínűbb lenne az esély.

Persze ez azon is múlik, hogy melyik nyelv lenne a harmadik, manapság csak a nyelvvizsga-pontok miatt nagyon "divatos" a lovári meg az eszperantó, ezekkel akár össze is jöhet.

2017. aug. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A lovárit és az eszperantót felvételinél nem fogadják el. (Gondolom ez poén volt.) Ha mindenáron új nyelvet akarsz kezdeni, az olasszal még lehet esély egy középfokúra.
2017. aug. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik nyelvből csinálsz egy felsőfokút, másik nyelvből egy emeltet, és ugyanannyi pontod lesz, mintha az 1. nyelvből csinálnál egy emeltet, a 2. meg a 3. nyelvből meg középfokút:)
2017. aug. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, azt tudom, hogy hogyan számítják a pontokat, csak azt nem tudom, hogy hogyan lenne érdemes összeszednem őket. Ezt a két nyelvet tanultam, szóval a harmadik az egy teljesen új nyelv lenne...hát nem tudom, lehetséges, hogy egy felsőfokút tényleg érdemesebb lenne megcsinálni...
2017. aug. 11. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!