Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdőként hogy érdemes nekiáll...

Kezdőként hogy érdemes nekiállni a német tanulásnak?

Figyelt kérdés

Budapesten milyen jó tanfolyamok vannak? Vagy melyek azok a nyelviskolák, amiket kerüljek?

Goethe Intézet jónak számít?

Vagy inkább magántanárral?



2017. aug. 13. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia , ez elég személyfüggő hogy kinek mi jön be. Nekem egyetemen van német órám, sajna nem sokat ér. Az agyondícsért Goethe intézetet is kipróbáltam, huh hát nagyon nem jött be. Kezdő csoportba jelentkeztem , direkt olyanba ahol 0 ról kezdenek, ehhez képest az első 3 órán kizárólag németül brszélt a tanár. Ami nem baj alapesetben.... viszont ha németül adja ki a feladatot és németül magyarázza el a nyelvtani szabályokat az már nagy baj. Többször kérdeztem tőle hogy biztos hogy ez a kezdő csoport és végig ez lesz? Megnyugtatott hogy igen és igen. Úgyhogy otthagytam. Viszont ez ne rettentsen el , lehet hogy csak én voltam peches... nekem minden ismerősöm továbbra is agyondícséri a goethet. Ami bejött az a magántanár. Amióta magántanárhoz járok nagyon sokat fejlődtem, ccsak jól válassz mert rengeteg a rossz német tanár, hiszen valljuk be, egy angolt, olaszt, spanyolt nehéz rosszul tanítani. A németet azonban jól tanítani művészet.
2017. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát ha én lennék a te magántanárod akkor ugy kezdeném hogy nagyon nagyon alap szavakat megtanítanám ha tudsz egy kérdő és egy kijelentő mondatot kreálni akkor a teljes nyelvtant egybe és utána mégtöbb szótanulás, a német nyelvtana a névelőkön kivül teljesen logikus.. én 14 éves vagyok... 8éve tanulom suliba a németet... igazából a szavak tanulásához keresni kell egy olyan technikát amivel megmaradnak a szavak... illetve igyekezet és lelkesedés ... illetve mindennap beszélni kell szituációkba képzzelni magad! először tanuld meg az alapokat igék igék ragozása mondatok összerakása valamint pár szó illetve a személyes névmások ha ezeket tudod akkor jöhet az egész nyelvtan ami nekem talán egy 10 15 max 20 oldal oldal kb vagy szóval nem nagy cucc. és még sok sok szótanulás ami igazából nagyon sok és nehéz dolog az a szavak bevésése lesz. én is próbálok keresni módszereket....A lenti kérdésekre válaszolva én csak a magántanárra tudok válaszolni... nos ha én magántanárhoz mennék akkor megkérném tole hogy tanitsa meg a nagyon alap dolgokat illetve tanítsa meg nekem az egész nyelvtant vázlatokat példákat diktáljon hogy otthon elővedd és ha ez megvan akkor már csak mégtöbb szót kell megtanulni amihez nem hinnám hogy tanárt igényelne ... keressél szituációkat illetve hogy mit mondanál ha pl valamit megkérdeznének tőled.. akkor eszedbe jut hogy mit mondanál szivesen és akkor amit nem tudsz kikeresed és megtanulod igy is lehet szavakat keresni ha otthoni pluszt is beleakarsz vinni a tanuláshoz tudom ajánlani a: bab.la nevezetű oldalt ami az igék ragozását irja le neked vagyis hogy a keresett igét hogyan kell ragozni.

illetve a NÉMET-MAGYAR SZÓTÁR nevű oldalt.. mindent pontosan ír le nem olyan mint a google fordító az oldal ugy nézki számitogepen hogy egy padló mintázatra épul az oldal amin egy német szászlóvan és a keresőbe is nagybetükkel van kiirva az oldal neve

Remélem sokat segitettem! :)

2017. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!