Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tud koreaiul segítene?...

Aki tud koreaiul segítene? (nem egy "hogyan kezdjem el a koreait tanulni" kérdés előre szólok)

Figyelt kérdés

Kérem ne az válaszoljon aki kezdő, hanem aki ért is hozzá. Annyi lenne a kérdésem, hogy jelenleg ott tartok ahol olyan mondatokat vesz a könyv, amiben tárgy jelölőt, vagy témajelölőt használ, azonban véletlenszerűen hol egyiket, hol másikat. Azon a részenmár túl vahyok, hogy leírta melyik mit jelent, de azt is írta, hogy valahol mindkettőt lehet használni. Ezek előtt a példamondatok előtt semmit nem írt erről, így arra következtetek, hogy mindegy melyiket használjuk. De azért szeretnék biztosra menni, és megkérdezem. Ilyen példamondatok vannak, ahol hol az egyiket, hol a másikat használja: 저의 성적은 좋아요. (az eredményeim jók)

저의 남자친구가 서른 살이에요. (a barátom 30 éves) most ezt a kettőt írtam le. Tehát akkor egyes esetekben ennyire mindegy hogy melyiket használom?

És még egy röpke kérdés. Valaki le tudja nekem írni az összes névmást egybe mindenféle udvariassági formával? Vagy egy oldalt küldeni? Mert a könyv is nagyon jól tanítja, csak nem egyben, én pedig egyben szeretném megtanulni őket, mert úgy jobban átlátom. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 19. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A témajelölő adja a mondat témáját, tehát a központot a mondatnak. Ez főleg összetett mondatoknál lényeges, mikor kettő vagy több tagmondat van, hiszen témajelölőt egyszerre használhatsz, tárgyad több is lehet. Egy tagú mondatoknál szinte mindegy. A másodiknál szerintem, mivel a 30 neve majdnem olyan, mint a partikula, ezért "dizájnosabb" a tárgyjelölőt használni, mert különben tele lesz 른-el a egész.

Névmás: [link]

2017. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ^^
2017. aug. 29. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!