Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le tudnátok ezeket a mondatoka...

Le tudnátok ezeket a mondatokat németre fordítani?

Figyelt kérdés

1. Az orvos azt tanácsolta, hogy pihenjem ki magam.

2. Ezt a tanulót valamennyi tanár nagyon intelligensnek tartja, és szép sikereket kíván neki.

3. Szeretném tudni, hogy rokonaim kiről és miröl beszéltek.

4. Alig értem haza a piacról, mehettem is vissza, mert elfelejtettem salátát venni.

5. Úgy látszik, ez a külföldi úr még nem szokott hozzáa magyaros ételekhez.

6. Megkínálhatom egy csésze kávéval?

7. Miután több más beteggel együtt egy órát vártunk a folyosón, egy nővér beszólított minket a rendelőbe.

8. Ezen az estén se nem táncoltak, se nem énekeltek, mindenki az öreg tengerész történeteit hallgatta.

9. Úgy látszik, hogy Szilvia elfelejtette a mai találkozót.

10. Mindezt megtette anélkül, hogy bárkinek is szólt volna.

11. Hogyan köszönhetném meg Önnek mindazt, amit értünk tett azokban a szomorú napokban?

12. Míg a nagymama a vacsorát főzi, a gyerekek kezet mosnak, és megterítik az asztalt.

13. Amikor a feleségemmel megismerkedtem, még nem tudtam, hogy sikerült-e az államvizsgám, és hogy hol fogok dolgozni.

14. Bárcsak késnének a vendégek! Akkor még lenne időnk megnézni a tévében a színházi közvetítést.

15. Miután elbúcsúztam szüleimtől és testvéreimtől, a pályaudvarra mentem, és felszálltam a vonatra.

16. Gyermekeink első tavaszi sétája az Állatkertbe vezetett, hogy megnézzék a télen született mackókat.

17. Nem kell cirkuszjegyet venned a gyerekeknek, mert én már elővételben megváltottam 3 jegyet szerdára.

18. Mivel a szavaiból arra következtettem, hogy munkámmal kapcsolatban nincsenek megelégedve, jobbnak találtam állást váltani.



2017. aug. 20. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Ezt komolyan gondoltad? Még ha 5 mondatot kéne, de ennyit senki se fog megcsinálni helyetted
2017. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor legalább csak az utolsó ötöt
2017. aug. 20. 21:56
 3/6 Rick Mave ***** válasza:
78%

Utolsó ötöt?


14. Wenn die Gäste sich doch nur verspäten würden! Dann hätten wir noch Zeit, uns die Theatersendung im Fernsehen anzuschauen.


15. Nachdem ich mich von meinen Eltern und Geschwistern verabschiedet hatte, ging ich zum Bahnhof und stieg in den Zug.


16. Der erste Frühlingsspaziergang unserer Kinder führte sie zum Zoo, um die im Winter geborenen Bärenjungen zu sehen. (vagy: ..., um sich .... anzuschauen)


Többre nincs időm most, de vannak itt felsőfokút tett németesek, ők majd befejezik, nekik ez csak "ujjgyakorlat" (vagy rosszul gondolom?)

2017. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm.
2017. aug. 22. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Az orvos azt tanácsolta, hogy pihenjem ki magam


(Der Arzt empfahl mir, mich auszuruhen)

2017. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Megkínálhatom egy csésze kávéval?



Darf ich Ihnen eine Tasse Kaffee anbieten?

2017. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!