Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S. Melyik a jobb?

S. O. S. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Angol az első nyelvem, most megyek gimibe. Szerintetek melyik a jobb angol mellé? Német vagy francia? Melyik könnyebben tanulható így, melyiket szeretitek és miért?

Köszi a válaszokat!😀



2017. aug. 23. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kettőt tanultam. A német mindenképp könnyebb, viszont a francia sokkal szebb.


Franciául jóval többen beszélnek a világon, viszont magyarországon rengeteg a német és osztrák multi, valamint az országokban is sok magyar van, így a németet talán könnyebben használhatod.


De rosszul nem tudsz dönteni, csak akkor ha nem tanulsz meg jól egyiken sem. Ha gimi végére jól fog menni az angol és valamelyik másik és nyelvvizsgázni tudsz belőlük akkor nagyon jó pozícióból indulsz az életbe :)

2017. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én franciát nem tanultam csak németet és szerettem. Bár a nyelvtana ,a ragozás der die das stb rutinszerű alkalmazásához kell egy kis idő, de ha azt megérezte az ember akkor lehet látni hogy a mondattana mennyire egyszerű.


Gazdaságilag a nemet jobban megéri. Magyarország legnagyobb külkereskedelmi partnere Németország, Ausztria is közel van hozzánk. Sok a külföldi turista szóval ha turizmusra mész akkor tutira a nemet fog kelleni. Az autoipar-gepgyartasban is a német dominál. Én mérnöki állásokat nézegetve még egyszer nem láttam volna hogy a francia bárhol is előny lenne , a neme viszont az állások harmadánál szerepelt mint előny vagy feltétel ( pedig több 100 állásajánlatot megnéztem már )

2017. aug. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem németet könnyebben meg lehet tanulni és álláskeresésnél több választási lehetőséged lesz vele.
2017. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyobb az esélye annak, hogy egy jó német tanárt kapj ki, mint franciát. Tapasztalat. :D


Mellesleg én utálom a németet, de neked sok sikert hozzá. :')

Viszont a német tényleg sokkal hasznosabb.

2017. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!