Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek, a kéttannyelvű...

Nagyon félek, a kéttannyelvű gimitől, segítség?

Figyelt kérdés

Most megyek francia kéttannyelvű gimibe, még nem tanultam franciát így lesz egy nulladik évem. Nagyon sokat kell majd tanulni én alapból 4-es tanuló vagyok de a legtöbb osztálytársam kitűnő, nagyon félek hogy nem fogok bírni és hogy nem lesz meg az 5. Év végére a felső fokú, mert elszalasztottam egy angol középfokút mondván hogy sikerülni fog.

Valaki, szerintetek bírni fogom?



2017. aug. 24. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A felsőfokú kapcsolata az angol középfokúval nem teljesen tiszta, azt kifejtenéd, kérlek?

Egyébként pedig messze nem akkora kihívás, mint amekkorának előzetesen mondják a két-tannyelvűket. Igaz, én spanyolt végeztem, nem franciát, viszont nem hinném, hogy ez lenne a perdöntő. Ha négyes tanuló voltál általánosban, szerintem menni fog, bár ez nyilván függ attól, hogy azért a négyesért mennyit küzdöttél, illetve hogy maga a suli milyen elvárásokat támaszt úgy egyébként.

Annyi a lényeg, hogy első évben nagyon nyomd meg a nyelvet, egy közel középfokú szintre tornázd fel magad, különben sokkal nehezebb dolgod lesz.

Hajrá!

2017. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túl lehet élni a nulladik évet, ha elsőre nehéznek tűnik koncentrálj a minél nagyobb szókincsre, azzal túl lehet élni még akkor is ha gyenge a nyelvtanod viszont a hallott és olvasott szövegértést nagyon felfele fogja húzni. Erősebb szókinccsel jobban fog menni a nyelvtan is.
2017. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bele kell húzni nyuszómuszó!
2017. aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nem olyan nagy szám az a kéttannyelvű! :) Az elején persze nagyon fárasztó, sok energiát bele kell tenni, de nem lehetetlen. Amúgy meg az osztálytársaid, akik kitűnőek voltak, nem mindegy, hogy melyik iskolában voltak azok. Könnyen lehet, hogy ott lazábban vették a dogokat. Tehát ne görcsölj rá semmire, tanulj, és a legfontosabb, hogy szeresd a nyelvet, mert ez sokat segít a dolgokon...
2017. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!