Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok-e érettségizni orosz...

Tudok-e érettségizni orosz nyelvből, ha magántanárnál tanulom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gimnazista vagyok. Most leszek 11.-es. Szakközépből jöttem át ide márciusban, ott csak angolt tanultunk emelten, itt most angol tagozatos vagyok.


Oroszt ott kezdtem szakkörön, de itt nem jött össze a csoport, így harmadik nyelvnek fel kellett vennem a németet, de magántanárral viszem az oroszt, mert tolmács és tanár szeretnék belőle lenni. Érettségiig meglesz oroszból a középfokú, angolból és töriből emelten érettségizek.


Tehát iskolán kívül tanulom, így is lehet belőle érettségizni? Nagyon hasznos lenne. :D



2017. aug. 24. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, hogy olyan suliban tudsz ilyenkor érettségizni, ahol tanítanak oroszt és érettségiztetnek így belőle középszinten. És akkor abban az adott suliban kell rá jelentkezni. De kérdezd meg egy tanárodtól, ők biztosan tudják....
2017. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ebben a suliban is tanítanak, csak pont a mi évfolyamumkon nem, mert egy ember kellett volna még, én meg későn jöttem. Fontos lenne, mert egyetemen szlavisztikára mennék, ott meg nagy előny lenne.
2017. aug. 24. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Osztályozóvizsgát kell tenned mind a 4 év anyagából, lehet részletekben is, és akkor érettségizhetsz. Ha már eldöntötted, hogy készen állsz a 9-10.-es anyagból, jelentkezz az igazgatóhelyettesnél, a követelményeket pedig kérdezd meg a szaktanártól.
2017. aug. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha, oksi, köszi szépen! Jól haladunk, tehát örülök, hogy így nem lehetetlen.


Poénos, németből különbözetiztem, oroszból osztályozó vizsgát fogok tenni. :D

2017. aug. 24. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!