Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk: "well and...

Mikor használjuk: "well and truly"?

Figyelt kérdés

Teljes mértékben helyettesíthető vele a 'completely' szó?

Tehát ez a két mondat ugyanúgy helyes és ugyanazt jelenti?

- I agree with you completely.

- Well and truly I agree with you.


2017. aug. 25. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

T0bbnyire az ige előtt vanna az ilyen határozók:


I completely agree with you.

I well and truly agree with you.


Persze a tiedék is jó.

2017. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább olyan színezete van, hogy alaposan, kétségtelenül. Pl.:

The problem is completely solved. (A probléma teljesen megoldódott.)

The problem is well and truly solved. (A probléma minden kétséget kizáróan meg van oldva. [Talán hosszas próbálkozás után. Valószínű, hogy vissza sem tér többet.])

Nekem az agree egy kicsit furcsán hangzik vele.

2017. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

well and truly

PHRASE

Completely.

‘Leith was well and truly rattled’

More example sentences

‘Spring is sprung and the tourist season is well and truly under way in the North York Moors National Park.’

‘The days of authors being separated from the marketing machine are well and truly over.’

‘The big-spending days which followed promotion are well and truly in the past.’

‘The clash of the news titans is well and truly on, and the stakes are high for everyone involved.’

‘As any gambler will tell you, when your luck is out, it's well and truly out.’

‘Even now, when the worst is well and truly behind us, it still makes me go cold just to write those words.’

‘The game was now well and truly over as a contest although Harps never gave up the chase.’

‘There's definitely a copy at work, but the one here was well and truly out of date.’

‘Sadly, those in a position to help here have, as we all know, dropped the ball well and truly.’

‘We're well and truly all mixed up now and it's a case of trying to get to know everyone again.’

2017. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, de nem ezt kérdeztem.

#3 Köszi de a google-t én is tudom használni.

#2 Köszönöm az érdemi válaszod. Én is azt érzem, hogy valami árnyalatnyi különbség van a két szó/kifejezés között és éppen azért hoztam fel a példát az 'agree'-vel, mert valahogy a fülemnek idegen volt. Tetszett amit írtál, elfogadom.

2017. aug. 26. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!