Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol ti hogy szoktatok...

Angol ti hogy szoktatok tanulni, mit csinaltok egy nap azert hogy megtanuljatok angolul?

Figyelt kérdés
2017. aug. 28. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

- cikk olvasás

- tv / film váltva felirattal vagy nélküle,attól függ mennyire értem

- nyelvtan teszt (időnként)

- flashcard


Az aktív rész sajnos hiányzik,azt heti 1 óra magántanárral pótolom.

2017. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én sorozatnézéssel tanultam meg.:D

Most már napi szinten olvasok cikkeket, követek angol hírességeket, nézek angol videókat. Mindenhol megfordul.

16/L

2017. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még lemaradt,hogy időnként hangosan felolvasok,vagy a nehezebben menő szavakat hangosszótárral összevetve többször kimondom.
2017. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vitatkozz idegenekkel a neten. Nem, komolyan. Így egyszerre kell fogalmaznod, közbe nő a szókincsed is mert meg kell értened mit válaszolnak, és sok témát érinthetsz. Hátránya, hogy hülyét csinálhatsz magadból, szóval ajánlok egy kamuprofilt. Ahh szinte érzem, ahogy lenéznek az emberek... :'D De ha működik, működik
2017. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az angol chat tényleg jó, azt én is ajánlom. A szókincsem fejlesztésére legjobb számomra a zeneszámok fordítása, persze azoké, amiket szeretek: Egyrészt örömmel csinálom, mert érdekel, miről szól, másrészt sokkal jobban ragad, hiszen kapcsolod valamihez.
2017. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a zeneszámosat, főleg kezdőnek problémás, mert ott aztán minden össze van hányva.:)
2017. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szinte csak angolul olvasok.

Reggel a híreket, aztán Wikipédia, 5 perc angol füzetek.

2017. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a dolog kulcsa, hogy minden nap foglalkozz vele. Mindegy, hogy mit és mennyi ideig csak legyen valami minimális, hogy ne felejtsd el amit már megtanultál.


Mostanában ezt csinálom:

10 perc újságolvasás

20/40 perc tv nézés

30 perc regényolvasás

50 perc szótanulás/gyakorlás

10 perc nyelvtani feladatok

Ezt mind utazás közben tömegközlekedésen úgyhogy a szabadidőmből nem vesz el pluszba.(elég a napi 4 óra ingázás)

2017. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
utolso , es eszrevettel fejlodest?
2017. aug. 28. 22:49
 10/12 anonim ***** válasza:

90 perc szómagolás reggel (még friss aggyal)

100 perc mozi

160 perc olvasás

30 perc szavak kikérdezése este

(Nyelvtani problémáim nincsenek.)

2017. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!