Létezik ilyen szó?

Figyelt kérdés
Egyik nyomott ismerősöm nem hiszi el nekem hogy nem létezik olyan szó hogy vágypont.. Most azon gondolkodik hogy külön vagy egybe írjak e.. Légyszi írjátok le a véleményeteket.

2017. szept. 1. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen összetett szó létezhet ha definiálja valaki a jelentését.
2017. szept. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az meg mi
2017. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan

(szerintem sem)

2017. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:

Elsőre én is rávágnám, hogy nincs, de ha utánakeresgélsz... egyelőre úgy mondanám: akad néhány példa rá, s könnyen lehet, hogy el is fog terjedni a szó, ha másért nem:


"...a japánok a nyaki vágypontot jin gel-nek hívják. Gyengéden kell simogatni..." (írja ezt több masszázsról meg férfi érzékeny pontjairól, erogén zónákról szóló cikk, oldal)


A masszázson kívül viszonylag kevés, négy-öt kifejezetten "vágypont" (és nem "a vágy pont arról szól" stb. jellegű) találat van, de ahogy említém, nagy eséllyel el fog terjedni. :)

2017. szept. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként akár létezett eddig, akár nem, egybe kell írni (birtokos vagy jelentéssűrítő alárendelő összetétel).
2017. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1-es Miért mitől létezik egy szó?

Olyan szó sincs,hogy bikicsunáj vagy van?:) De ha nincs,akkor ahhoz képest elég sokan használtak egy nem létező dolgot,akkor most hogy van ez?

2017. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bocs, #3-ast akartam írni:)
2017. szept. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!