Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom kifejezni hogy...

Hogyan tudom kifejezni hogy "van" angolul?

Figyelt kérdés

Szoval tisztaban vagyok azzal hogy there is there are szerkezettel kifejezhetem azt hogy

There are 4 bag in the room. 4 taska van a szobaban.

De ha azt akarom kifejezni vagy mondani:

Pl

Az internetnek van jo oldala es rossz.

The internet has good and bad side?

Hasznalhatom a have es a has alakot is kifejezesre "van "?

Sok dolgom van

I have ...

Elore koszonom csak kicsit zavaros ez ..

I have a sister van egy noverem stb ezt is tudom de ha

Az orszagban miert van nagy szegenyseg?

Why have vagy why r there?



#tanulás #has #angol #There are
2017. szept. 3. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
A have birtoklást jelöl. Mondjuk neked van valamid. A there is, are meg egy helyet jelöl, hogy itt van
2017. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A has/have kifejezést akkor használod, amikor valami birtokos dolgot fejezel ki. Az internetNEK van rossz oldala, és NEKED van testvéred. Viszont ha az országBAN van szegénység, akkor oda teljesen jó a létige ("is" alakban), mivel nem az a kérdés, miért van az országnak szegénysége, hanem hogy ott miért van szegénység.


A legelső példádnál: ha a szobában van 4 táska, akkor "there are 4 bags (figyelj oda a többesszámra) in the room". Viszont ha mondjuk azt akarod mondani, hogy van ott 2 ablak, azt már mondhatod úgy is, hogy "the room has two windows", viszont azt sose mondhatod, hogy a szobának van 4 táskája, mert az nem hozzá tartozik.

2017. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget csak nagyon ossze zavarodtam .
2017. szept. 3. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Exists
2017. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!