Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy a leghasznosabb angolt...

Hogy a leghasznosabb angolt tanulni? Angol filmnezes, esetleg alkalmazas?

Figyelt kérdés
2017. szept. 3. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valami minimális alapod van már, akkor a sorozatnézés angol felirattal elég jól működik, és szórakoztató. Nem annyira a szavak tanulására, inkább a nyelvtan, mondatszerkesztés rögzülésére.


Én ezt a barátnőmön látom első kézből, döbbenetesen sokat javult az addig igencsak szánalmas angolja az elmúlt másfél évben, amióta sorozatokat nézünk, pedig sehol máshol nem használja. Átlag heti 3-4 epizódot nézünk. Mondjuk az igaz, hogy ha valamit nem ért, akkor én besegítek, de nagyon ritkán kérdez már.

2017. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a beszéd nem számít, akkor nekem az olvasás vált be. A feliratos filmnézés is olvasás, rengeteg ilyet néztem, de attól még nem értem jól felirat nélkül, csak ha jól artikulálnak (a narrátorok hajlamosak rá). Azért valamicskét biztosan segít a kiejtésben, értésben is, de én túlságosan alapozok az írott szóra ilyenkor.


Kezdőként főleg az olvasás jó, hiszen akkor még lassú vagy és van egy csomó idegen szó is. Könnyű szövegek, majd nehezebb szövegek... Amikor szinte nulla angollal elkezdtem Tolkient olvasni, az nem vált be.


A beszédet nézve nyilván az a legjobb, ha beszélgetsz valakivel. Vagy akár magaddal, nálam a másokkal történő angolul beszéd eléggé kimaradt, de egypár évtized olvasás és írás után már valamennyire beszélni is tudok, ez elkerülhetetlen, sok gondolatom eleve angolul formálódik meg a fejemben. Nem beszélek valami jól, de az anyanyelvemen is sokkal jobb vagyok írásban.


Többféle embertípus van nyelvtanulás szempontjából is, ez is számít, nem mindenkinek ugyanaz a módszer a legjobb.

2017. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Erről a kérdésről eszembe jutott, hogy a múltkorjában ledorongoltam itt egy szegény nyelvtanulót, mert az általam megadott iránymutatást fordítva alkalmazta, és egy magyarul nyilvánvalóan értelmetlen mondatra jutott - és ezt eredménynek tekintette. Hogy nagylelkűen elnézel magadnak egy csomó nyitott kérdést olvasás vagy filmnézés közben, az a veszély valós, mert olvasásból és filmnézésből az fejlődik, aki már tud valamit, és akar is fejlődni, tehát a felmerülő dolgoknak utánajár. Senki ne higgye azt, hogy a tisztáson üldögéléstő és merengéstől majd ő híres szívsebész, feltaláló, űrhajós, rendező, stb lesz. Nem véletlenül használunk külön szavakat a tanulás és az időpocsékolás fogalmakra.
2017. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!