Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Angolból van B2es nyelvvizsgám, de továbbra is tanulom, nagyon szeretem.

Középiskolában németet tanultam, de sajnos sz artam bele, kb semmire nem emlékszem, nem is szerettem tanulni, valamiért nem szimpi:D

És akkor a lényeg. Arra gondoltam, hogy hobbi szinten elkezdenék foglalkozni egy nyelvvel, ami nem túl bonyolult, "különlegesebb", de akár hasznát is vehetem. Állatorvosnak készülök, tudom, hogy a német nagyon hasznos lenne de valamiért negatívan állok hozzá. Hollandra, norvégra vagy dánra gondoltam, de nem ismerem őket, csak hasraütés szerűen találgatok. Tanfolyamra egyenlőre biztosan nem járnék mert pénzem nincsen rá. Bármilyen tanácsot, ötletet szívessen fogadok, esetleg tankönyveket, tanulási módszereket is tanácsolhatnátok. Köszi előre is



2017. szept. 4. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek közül a norvég a legéletképesebb ötlet, mert a holland és a dán kiejtés is olyan, hogy kb közük nincs a valósághoz. De a svéd még könnyebb lenne, mint a norvég, több hozzá az anyag.
2017. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi akkor szerintem a svéd lesz :D
2017. szept. 4. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De miért ezek az északiak? Miért nem pl. olasz? Vagy spanyol, amit sokfelé használnak.
2017. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ne keress benne logikát, tényleg random jött a dolog. De szerintem orosz lesz.
2017. szept. 4. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Az még rosszabb, ott eleve másfélék a betűk, külön írni is meg kell tanulni... :)

Mondom, hogy olasz, ha tökmindegy. Csak olyat ne válassz, ami eleve nem szimpatikus. De ha tökmindegy, akkor valami egyszerűbbet, nem? Most látom, írtad is, hogy "ami nem túl bonyolult".


Amúgy bármit választasz is, sok sikert! :)

2017. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
39%

Én az eszperantó nyelvet ajánlanám.

Nemzetektől független nyelv, amit leginkább Európában, Kelet-Ázsiában és Dél-Amerikában használnak. Előnye,hogy elsősorban olyan szavakból épül fel, amelyek más nyelvekben is megvannak. Szókincse főleg újlatin (spanyol, francia, olasz, román), germán (angol, német) és szláv ( lengyel, orosz) nyelvből származik. Ennek köszönhetően,ha már más idegen nyelvet (a te esetedben angolt, és valamennyire németet) is tanultál, akkor sok ismerős szóval fogsz találkozni, arról nem is beszélve, hogy a többi nyelv tanulásánál is segít. Nagyon könnyen,talán a leggyorsabban megtanulható nyelv. Ezenkívül van néhány speciális szolgáltatás, ami csak az eszperantóul beszélő számára elérhető. Pl. ingyenes vendéglátó hálózat szerte a világon, szakmai konzultációs és segédnyújtási hálózat, stb. Ezeknek jobban is utána nézhetsz a neten, ha érdekel a nyelv.

2017. szept. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!