Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudok tenni annak érdekébe...

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy fejlődjön a kiejtésem angolból?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 16:03
 1/10 cathilina ***** válasza:
A legjobb az, ha angol anyanyelvű emberekkel beszélgetsz. Ha egy-egy szó kiejtésében vagy bizonytalan, keress rá a fonetikus átírására (jó kis IPA)
2017. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán adódik alkalmam arra hogy angol anyanyelvű emberekkel beszélgessek...:(
2017. szept. 11. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:

szineszek akik nagyon jol utanoznak masokat meseltek, hogy a titka ennek (a kulonbozo kiejtesek elsajatitasanak) hogy nagyon jo fullel kell rendelkezni

eloszor is hallgatni kell a kiejtest, kihallani az apro eltereseket, majd utanozni az illeto kiejteset

ezekkel probalkozz:

https://www.youtube.com/results?search_query=improve+pronunc..

2017. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Először tanuld meg a fonetikus írás olvasását, aztán tanuld meg hogy melyik fonetikus jelnél hova kell tenned a nyelvedet. A fonetikus jelek ugyanis gyakorlatilag a nyelv pozícióját írják le. Igazából ez utóbbi a legnagyobb trükk, amit senki nem mond el.
2017. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Tanuld meg, hogy a te szótáradban levő fonetikus jelek nagyjából milyen hangokat jelölnek.

2. Innentől kezdve szótárazz: minden szó kiejtését ellenőrizd.

3. Menj végig egy olyasmi könyvön, mint például az A-tól Z-ig angol kiejtés (CD-változat).

4. Ha ez még nem elég, szerezz egy kiejtési szótárat (pl. Longman Pronunciation Dictionary), használd a Forvót, és menj végig jó angol nyelvű könyveken: "Better English Pronunciation", Peter Roach: "English Phonetics and Phonology" hátsó része, John Wells: "English Intonation" és O'Connor-Arnold: "The Intonation of Colloquial English" (mindegyik hanganyaggal együtt).

2017. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A Tengerész ***** válasza:
Először is az okát kellene tisztázni. Ha rossz a zenei hallásod, tehát pl egy hallott dalt nem tudsz elfütyülni, eldúdolni, elénekelni úgy, hogy az ne legyen hamis, akkor nagyon kevés a reményed rá, hogy felnőttként valamelyest jó kiejtéssel elsajátíts egy idegen nyelvet. Ha viszont a hallásoddal nincs probléma, akkor ha nincs lehetőséged a nyelvet anyanyelvűvel gyakorolni, javaslom az internetről tölts le dalokat és énekeld együtt vele. Kicsit furcsa módszer, de működik.
2017. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a kiejtésemen a sok sorozat-és filmnézés segített(persze angolul). A fonetikus írásjelekkel őszintén szólva semmit se foglalkoztam, nem is tudom értelmezni a jeleket...

De hallani filmeken/videókon keresztül az angolt természetessé vált számomra és tudat alatt rámragatt a kiejtés. Ha van rá lehetőség, használj angol feliratot.

Így nem tűnik száraznak az egész nyelvtanulás dolog és nem csak hasznos, hanem élvezni is tudod:))


Remélem tudtam segíteni:)

2017. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Ne hidd el, hogy a kiejtés tanulásához zenei hallás kell. Teljesen másfajta hallás kell hozzá, ami felnőttkorban is fejleszthető, de még ha rossz is, akkor is rengeteget lehet javítani a kiejtésen.
2017. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvu filmekre es soroztokra tegyel angol nyelvu feliratot, ez rengeteget segit. De nekem is vannak bizonyos szavak, hogy fogalmam sincs vegulis hogyan kell kiejteni, ilyenkor beirom a videomegoszto oldalra a szot es hogy pronunciation. Van egy oldal, ahol kiejtik neked azt a bizonyos szot, amit keresel. En ertem, hogy general kerdezted, de en pl igy fejlesztem a kiejtest. Persze nekem mas, mert rengeteget beszelek anyanyelvuekkel, de mindig van uj szo, amit soha bem hallottam meg kiejtve. Hangosan olvasas is jo.
2017. okt. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézz youtube vidókat.
2017. okt. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!