Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közép/felsőfokon angolul...

Közép/felsőfokon angolul beszélők, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok,hat éves korom óta heti 3-5 órábna tanultam angolt(hatodiktól kezdve otthon soha nem tanultam,órán se igazán),házit nem írtam,felszereléshiányom is elég sokszor volt.Négyes voltam 8.év végén,most gimiben szintfelmérőt írtunk és a 3 közül a legjobb(haladó)csoportba kerültem.Az angol tudásom nagy részére magamtól tettem szert,a köznyelvvel is tisztában vagyok,a rendes tanagyaggal is,amit iskolában tanultunk,órákon pedig unatkozok.Anyukámnak alapfokú nyelvvizsgája van,jobban beszélem nála az angolt.Szeretnék középfokú nyelvvizsgát pár hónapon belül.Addig bővítem a szókincsem,átnézem a nyelvtant és megtanulok hivatalos levelet írni.Szerintetek érdemes lenne a középfokút megpróbálnom,vagy inkább alapfokút?

2017. szept. 15. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alapfokúnak semmi értelme.
2017. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Mire kell most neked nyelvvizsga? Az égvilágon semmire. Majd 3,5 év múlva kell(het) először, addigra meg talán megtanulsz rendesen és nem egy középfokúra szórod el a pénzt.
2017. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Az alapfokú nyelvizsgának valóban nincs sok értelme, ha már csinálod, csinálj középfokút. De akkor készülj fel rá rendesen, csinálj feladatsorokat, bővítsd a szókincsed, hallgass angol szöveget, gyakorold a beszédet. Úgy van értelme. Az előttem szólóhoz csak annyit, hogy ha meg tudod csinálni, csináld meg most, később csak kevesebb időd lesz, hülyeség mindent az utolsó évre hagyni.
2017. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2018-tól ingyenes az első sikeres nyelvvizsga, addig várj. Igaza van egyesnek, az alapfoknak nincs értelme, menj rögtön középre. Nézegess meg pár próbafeladatot. Milyen fajtára szeretnél menni?
2017. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)Még nem tudom,de lesz pár hónapom eldönteni míg tanulok rá

Esetleg tudsz ajálani?

2017. szept. 16. 23:03
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Alapfokkal, bregyogni tudsz. Külföldre kimész, ott majd belerázódsz.
2017. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben eljárnék különtanárhoz, ő meg tudja mondani, hogy milyen szinten van a tudásod. Ha közép és felsőfok között vagy, akkor tegyél osztályozóvizsgát és érettségizz le előrehozottan. Ha leérettségiztél, már nem kell bejárnod órákra, külön tanárnál haladhatsz tovább a saját tempódban.
2017. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!