Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » IELTS nyelvvizsgát érdemes...

IELTS nyelvvizsgát érdemes csinálnom? És ha igen Academic-et vagy General Training-et?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és idénre lőttem be a középfokú nyelvvizsgázást. Aztán böngészgettem a nyelvvizagák között és támadt egy ilyen ötletem, hogy nemzetközit kéne csinálnom. Noha még csak tizedikes vagyok, de nagyon ambíciózus, és a külföldi továbbtanulás egy nagy vágyam, ezért gondoltam elsősorban erre. De konkrétan egy ismerősöm sem csinált IELTS-et, az angoltanárom sem tud róla semmit, és ötletem sincs megéri-e nekem. Az érdekelne nagyon például, hogy az ilyen Origo vagy Ecl vizsgákhoz képest sokkal nehezebb? Mert a barátaim ilyeneket csináltak, és a tanárom is ezt a szintet lövi be általában.

A másik meg, hogy nem nagyon értem hogy lehetne dönteni az Academic es General Training között. A pontozásba számít bele, hogy melyiket csinálod? És melyik a nehezebb egyáltalán?



2017. szept. 22. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Igen, sokkal nehezebb mint egy origó, ECL vagy bármelyik más nyelvvizsga.

[link]


itt vannak próbatesztek, bár ezek eléggé könnyűek, azért IELTS-en. és TOEFEL-en nehezebbek szoktak lenni. De külföldi továbbtanuláshoz úgyis felsőfok feletti angol kell.

2017. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Középfokos IELTS-nek kérdés, hogy mi értelme van, az lehet 5,5-től felfelé, míg így fejből külföldi oktatási intézmények 6,5-öst kérnek legalább. Amellett az IELTS honlapja is azt mondja, hogy azt ajánlja a vizsgát követelőknek, hogy ne legyen két évnél idősebb a vizsga.

Semmit nem tudok az IELTS-ről de 30 másodperc gugliból kiderül, hogy az application form-on kell kattintani, hogy General vagy Academic.

Hogy melyik a nehezebb, az az a kérdés, hogy vajon az alma körtébb-e a szilvánál: However, Academic Reading tests may contain texts which feature more difficult vocabulary or greater complexity of style. It is usual that a greater number of questions must be answered correctly on a General Training Reading test to secure a given band score.

2017. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én letettem az IELTS nyelvvizsgát a múlt tanévben.

Ez az a nyelvvizsga amit a legtöbb helyen elfogadnak(pl.:UK, Írország, Ausztrália, Hollandia). Nekem is ezt kellett letennem ahhoz, hogy külföldi egyetemre bejuthassak-ez egy alap. Viszont itthon külön honosítani kell, ha itthon használnád fel pl. érettségi pontnak.

Mindenképp az academic-et javaslom, minden egyetem azt kéri. Minden egyetemnek, minden szaknak megvannak a saját követelményei, de általában 6.5-7-es átlagot kérnek, úgy, hogy minden résznél min. 5.5-6 pontot kell elérned. De ez tényleg változó, úgyhogy érdemes utánnanézni ha már van egy kiszemelt egyetem.

Itt nem az “átmenés” a lényeg, hanem hogy hány pontot érsz el(max. 9-et lehet). A 6.5 erős B2-nek felel meg, a 7 pedig már c1. Az esszé része volt számomra a legnehezebb, arra nagyon jól rá kell gyakorolni.

Ha Amerikában, Kanadában gondolkodsz, akkor viszont TOEFL-re lesz szükséged.


Remélem tudtam segíteni és ha bármi nem lenne még tiszta, nyugodtan írj akár privátban:)

2017. szept. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!