Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kettő, vagy három nyelv tanulása?

Kettő, vagy három nyelv tanulása?

Figyelt kérdés

Tizennégy éves vagyok, most fogok majd felvételizni középiskolába.

Azért elég tanácstalan lehetek, ha már a gyakorin keresem a választ, de légyszi, segítsetek!:D

Két nyelvet tanulok most: angolt és olaszt. Az előbbit első osztály óta az iskolában, azzal nincs gond. Az utóbbit több mint egy éve magántanárral, igazából ahhoz mérten alapvetően jól megy. Nagyon szeretem, a továbbiakban szeretném, ha az olasz nyelv szerves részét képezné majd az életemnek.

Természetesen elsőre butaság a problémám, hisz épeszű ember kihasználja a lehetőséget, azonban...


A kérdésem: mennyire hagyható ki szerintetek maga az olasz nyelv tanulása a középsuli alatt? (Vagyis amit szeretek ((NAGYON)))) Cserediákprogram, vagy hogy olyanokkal vagyok egy osztályban, akik szintén szeretik, maguk az órák, érettségi belőle...


Csak azért merült fel a harmadik nyelv gondolata, mert a jövőre nézve igen hasznos lenne a három nyelv (ugye magyar nélkül).

Melyiket éri meg az én szempontomból leginkább?

Tanuljam azt a nyelvet amit szeretek, vagy amivel MAJD jobban megéri? Nincs nagyon más ami szimpatikus lenne, csak ez...

Segítsetek! :D


U.i.: Negatív hozzászólásoktól kérlek kíméljetek meg, a kisregényért bocsi és ha a problémám alapvetően hülyeség is, elfér itt:D

A válaszokat köszönöm szépen! :)



2017. okt. 1. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég nehezen tanulható olyan nyelv, ami a jövőben nem éri meg. Hiszen mindegyik megéri.

Persze ez sokmindentől függ. Ha itt akarsz maradni, akkor nem árt a közeli országok nyelvét tanulni. Több lehetőség van benne, mintha mandarinul vagy japánul esetleg indiaiul tanulnál.

2017. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Azt a "MAJD jobban megéri" részt nem arra értettem, hogy nem éri meg az olasz hanem, hogy inkább az, amit nagyon szeretek, vagy a plusz egy (tehát egy másik, amihez különösebben nem fűz semmi)...?
2017. okt. 1. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem jól értelmeztem alapból is annak ellenére, hogy tényleg félreérthető.


Szóval arra is ugyanúgy érvényes az a szabály, hogyha 3. nyelvet tanulsz, akkor egyszerűen nem tudsz hibázni. Válaszd azt, amit szeretsz. Nagyobb lesz a motiváció.

2017. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá tehetséged csináld!


de két nyelv igényes színvonalú ismeret is éppen elég kihívás.


Neked kell tudni képes vagy e rá! Nem megy e majd a másik kettő rovására a harmadik...

2017. okt. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!