Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a gimi közepén angolbol...

Cuncimókus1212 kérdése:

Ha a gimi közepén angolbol leteszem a középfokú/felsőfokú nyelvvizsgat akkor kell angolbol érettségiznem?

Figyelt kérdés

Ha a franciát választom mint 5-dik éretségi tantárgy (matek, magyar, töri, angol) és abbol is van nyelvvizsgám akkor kell érettségiznem ebből a tantárgybol?9.Ny-es vagyok és év végére meg lenne az angol közép vagy felsőfokú nyelvizsgám de sok ember azzal riogat hogy igy is kell angolbol érettségiznem de nem értem hogy minek ?

És mivel nem vagyok jó kémiábol fizikábol se földrajzbol inkabb a franciát választanám mint érettségi tantárgy csak félek hogy úgy járok mint az angollal hogy mindent suplán kell csinálnom... és nem értem miért?!



2017. okt. 2. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit.

Csak fordítva működik: ha teszel egy emelt szintű érettségit 60% felett, akkor kapsz egy középfokú nyelvvizsgát (ha kéttannyelvű bizonyítványod van, akkor felsőfokút).

Ennek elsősorban az az oka, hogy nyelvvizsga és nyelvvizsga között is hatalmas különbségek vannak. De ha ennyire megy az angol, akkor miért nem csinálsz egy előrehozott emeltszintűt? Gyakorlásnak még jó is lenne.

De nem kell mindent duplán csinálnod. Ha mindkét nyelvből teszel egy jó emeltet, automatikusan megkapod a nyelvvizsgát hozzá, és még pénzbe se kerül.

2017. okt. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :)
2017. okt. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!