Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csoportos nyelvtanulás vagy...

Csoportos nyelvtanulás vagy magántanár?

Figyelt kérdés
Angolból szeretném felsőfokú nyelvvizsgát tenni, most valahol b2 környékén vagyok. Szerintetek melyik tanulási módszer az ideálisabb? Csoportosan, vagy egyénileg magántanárnál?
2017. okt. 3. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Ideálisabb,értsd: effektívebb
2017. okt. 3. 22:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Csoportos
2017. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mi a célod. Ha pl. több emberrel akarsz kontaktot teremteni, akkor nyilván a csoportos. Viszont ennek az a hátránya, hogy a tanár nem csak rád fókuszál, így a hiányosságaid nem fognak olyan ütemben "kibukni". De ha pont ez a célod, mert érzed, hogy a nyelvtanod nem túl biztos, akkor szerintem a magántanár a jobb választás, csak rád tud figyelni.
2017. okt. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Én saját tapasztalatom alapján inkább a magántanárt javasolnám. Egy csoportban mindig van néhány ember aki nem érti, nem csinálta meg, nem ért rá készülni stb. Emiatt gyakori, az egy helyben toporgás, visszaugrálás a tananyagban. A tanár legtöbbször nem teheti meg, hogy a notórius nemkészülőket semmibe véve halad előre a tananyaggal (egy olyan csoportban voltam ahol megtette, a kurzus végére a csoportlétszám a felére csökkent, de legalább haladtunk).

Nem azokról van szó, akik valamit nem értenek ezért részletesebb magyarázatot kérnek, hanem akik egyszerűen nem tanulnak, és azt várják, hogy a tanár mondja el újra és újra, amíg valami a fejükben marad.


Szerintem középfokig érdemes csoporttal tanulni, afelett mindenképpen magántanár. Lehet, hogy van normális csoport, ahol mindenki tanul és lehet haladni, de én ilyennel még nem találkoztam.

2017. okt. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam mindkettőt. Nekem a csoportos sokkal jobban bejött.
2017. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!