Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megbuktam a...

Szerintetek megbuktam a nyelvvizsgán ez alapján?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam felsőfokú nyelvvizsgán. Szerintem kiválóan tudok angolul, ezt sokszor bebizonyítottam már magamnak, de az a helyzet, hogy messze nem teljesítettem úgy, ahogy gondoltam, hogy fogok.


A szövegértés feladatok rendben mentek, szerintem hibám nem sok lett, na de a fogalmazás..

Az egyiknél konkrétan a feladat egyik szavát értettem félre, egy másik fogalommal kevertem, és sajnos erre a beadás után nem sokkal jöttem rá. A fogalmazáson belül, mivel a másik fogalom is hasonló, három-négy mondat bizonyítja, hogy másik szóra gondoltam. Azon kívül nyelvtanilag helyesnek gondolom, megfelelően raktam össze a bekezdéseket és mindent belefoglaltam nagyjából, ami meg volt adva szempontnak. Ezen kívül viszont belejavítottam, mert nem volt odaírva, hogy nem szabad (más feladatnál oda volt írva, így úgy értelmeztem, hogy itt szabad), és túlléptem pár mondattal (olyan 30-4 szóval) a megadott szómaximumot is sajnos.

A másik fogalmazás rendben lett minden szempontból, kifejezetten jónak érzem.

A kettőnek együtt kell minimum 40 százaléknak lennie, a szövegértéssel együtt 60-nak, hogy meglegyen.

Szerintetek ezeknek a hibáknak milyen következményei lesznek?

Szószám-túllépés, belejavítás, hasonló fogalomrol írás.. Sőt, a yours sinerely helyett faithfully-t írtam..


Nem kell olyat írni, hogy nem vagyok felsőfokon, mert ezek után kezdek rájönni.

A szóbeli már nem lesz meg, mert a hallgatás katasztrófális volt, a beszédkészség viszont egész jó lett, de nem fogja ellensúlyozni.


Szerintetek van rá esély, hogy talán épphogy meglesz?


2017. okt. 6. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint hogy legalább az írásbeli éppen meglesz, hogy ne kelljen arra is újból elmenni.
2017. okt. 6. 22:31
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Most erre mit tudunk irni? Tobbnek gondoltad magad mint vagy. 40 % tejesitmeny a 100-bol is nagyon gyer. Tanulj, gyakorolj, es vard ki az eredmeny hirdetest.
2017. okt. 7. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elmondásod alapján, nem volt irreális elképzelés elmenned nyelvvizsgázni. Ha most nem is feltétlenül jön össze, jó eséllyel meglesz a következő alkalommal.
2017. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

"Tobbnek gondoltad magad mint vagy." - Azért ez abszolút nem igaz ebben az esetben. Elég egyértelmű, hogy a stessz miatt rontott (és nem sokra rá erre rá is jött segítség nélkül). Egy teljesen hétköznapi szituációban valószínűleg nem rontotta volna el.


Szerintem megvan rá az esély, hogy így is meglesz. De ha most nem is, akkor következő alkalommal jobban fog már menni.

És azért a szóbeliről se mondj le teljesen, nehéz objektíven látni magadat, így simán lehet, hogy nem is volt annyira katasztrofális.

2017. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1, gratulalok, hogy sikerult pontosan azt irni, amire megkertem a valaszadokat, hogy ne irjak. Elkepeszto felfogokepesseggel rendelkezel, de tenyleg :D

A tobbieknek koszonom a valaszt, ment a zold kez :)

2017. okt. 7. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Miert? A tobbiek hitegetnek, szepitgetik, hogy legkoze(talan) majdemeg lesz. Mi mast tudunk mi Itt irni? Az igazsagot es a hitegetest. Zold, piros, kek kezek nem erdekelnek, regen voltam mar gyerek.
2017. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem érted, hogy mi bajom a válaszoddal. Mindegy is.
2017. okt. 7. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!