Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehet hasznos egy...

Szerintetek lehet hasznos egy hétvégi nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés
Szombatonként mennék hetente,10 héten át,naponta 4 óra angol tanulás,kis csoportban. Lehet így is hasznos,intenzív egy nyelvtanfolyam? Vagy új jó csak ha heti többször járok?
2017. okt. 12. 06:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Így is lehet, persze, gyakorlófeladatokat csinálni, fogalmazásokat írni, filmeket nézni angolul stb úgyis otthon kell majd. A nyelvtanulás akkor hatékony, ha otthon is sokat foglalkozol vele, nem a nyelvórák számától függ elsősorban. 4 óra alatt pedig simán le lehet adni 1 hetes anyagot. Én pl egyetemen, nyelvi szakon heti 3x másfél órában tanulom, ami ugye gyakorlatilag ugyanannyi, mint amit így te fogsz.
2017. okt. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1, Szerintem végletesen nem ugyanaz, mert ha netán készülnél is minden alkalomra, az heti hatszori angollal foglalkozást jelentene, míg ha az Alany egyszer megy szombaton, és nem készül, az meg heti egyszeri foglalkozás.

Heti egyszeri tanfolyamra járáshoz az az önkontroll kell, hogy még legalább 2 nap hozzányúljon, mert például, ha szombaton megy és csak pénteken veszi elő, már elfelejtette egy részét. Miként te is írod, hogy otthon nyomni kell.

Persze, vannak zsenik, csak ritkán. Az átlag bolygólakó, ha nem érez kényszert, abban a pillanatban elereszt, illetve átáll határidővisszaszámlálós üzemmódba.

Pláne, ha felnőttről beszélünk, felnőttnek mindig van ürügye, hogy e percben miért nem tanul, most a gyermeket vittük orvoshoz, most a főnököm sózott rám egy határidős feladatot, most elvittem a feleségemet wellnesselni, a feleségem meglátta az angol tanárnőt, kiakadt, hogy milyen feszes segge van, és elégette a füzetemet, ésígytovább, végtelen sorban. :D

2017. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
#2 én abból indultam ki, hogy a Kérdező meg akar tanulni angolul és felnőtt emberek legyenek már annyira önállóak, hogy ne a tanárnak kelljen őket rugdosni, hanem, ha valamit el akarnak érni, azért maguktól tegyenek :D Én már 14 évesen is pont ilyen önállóan csináltam, ennek köszönhetem, hogy lassan a 3. felsőfokúmat csinálom. De persze igazad van, a kifogások mindig egyszerűbbek, csak úgy nem jut az ember előrébb :D
2017. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha tényleg meg akarod tanulni és minden erőddel azon vagy, hogy meg is tanuljad az adott nyelvet, hasznos.

Ha nem teljes erőbedobással tanulsz, akkor felesleges pénzkidobás.

2017. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Intenzívnek azt hívjuk, mikor nagyon sűrűn nagyon sok órád van. Pl heti 5x5. A tied nem intenzív, heti 4 óra alulról súrolja a normál ütemet.


Kb azt várd tőle, amit egy normál tanfolyamtól, azzal a nehezítéssel, hogy rosszul vannak elosztva az órák.

2017. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#3, hidd el, te vagy a kivétel a bolygón. :)

Nekem van olyan angoltanár ismerősöm, aki ezen dolgok miatt el is határozta, hogy felnőttet soha nem vállal, és már 20 éve be is tartja. :)

Egyébként én is nagy feltűnést keltettem egyszer, amikor felhívtam a tanárt, hogy mi a házi feladat, mert nem tudtam részt venni az órán. Elképedve mondta, hogy ilyen még sosem fordult elő vele. :D

Néha volt az az érzésem, hogy felnőttek csak azért fizetnek be tanfolyamra, hogy élvezzék megint a lógás élményét. Kimegy pisilni, mielőtt rákerülne a sor, és nem jön vissza fél óráig, meg hasonlók. :) Arról nem is beszélve, hogy november végére mindent tanfolyam létszáma leapad a kezdő létszám felére. :)

2017. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! Megpróbálok majd többször is foglalkozni az angollal, sejtettem, hogy a heti 2 (péntek este, majd szombaton maga a tanfolyam) nem lenne elég, de ti megerősítettetek ebben.

ui: 17 éves vagyok, felnőtt csak jövőre leszek:)

2017. okt. 12. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak anekdotaképpen, mivel bejáró is voltam, nem volt több időm rá (így egy blokkban), ezért én is heti egyszeri tanfolyamokat kerestem, amelyekre a nyelvtanárok 90%-a kapásból azt mondta, heti egyszeri tanfolyammal nem lehet nyelvet tanulni. Később már muriból hoztam elő ezt a témát, sosem csalódtam, mindig ezt mondták. Ugyanakkor én tudom, hogy lehet (persze, mint feljebb kiderül, az kell hozzá, hogy az ember a hét alatt nemhogy szinten tartsa, még fejlődjön is). És mindig hozzátettem szegényeknek, hogy na, ez tipikus a magyaros hozzáállás, egy szolgáltatóhoz jön valaki egy bizonyos igénnyel, mire a szolgáltató meg kívánja magyarázni, hogy a reménybeli kuncsaft miért ne akarja azt, amit akar. :D Ahelyett, hogy a van-e heti egyszeri tanfolyam kérdésre visszakérdezne? Melyik napra gondolt? :D Mintha a nyelvtanár nem háborodna a végletekig fel, ha kérne egy cigánypecsenyét, és a pincér azt mondaná, ne szórakozzon már, egyen inkább egy rántott pontyot. :D
2017. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hétvége alvásra való.
2017. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!