Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én látom így, hogy semmi...

Csak én látom így, hogy semmi értelme nyelvtanárhoz menni vagy tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy a környezetemben mindenki be van reccsenve, hogy nyelvtanár meg tanfolyam.

Közben meg egy pár ezer forintos nyelvkönnyvel pár hónap átvehető az egész, nagyon magyarázni se kell.

A fekete leves úgy is a szókincs.

Nagyon szépen erőltetik a család, iskola, munkahely, sport bla bla bla témaköröket.

Aztán letöltök egy vizsgalapot, aztán olyan szavak vannak benne, h nem bírom még szótárral se felfogni.

Az elmúlt egy évben volt pár alkalom, amikor ide jöttem fel, aztán még itt is vita volt belőle, hogy mi is az.

Vagy benne se volt a szótárban.

Még a 3000 leggyakoribb ige könyvben se.

Egyedül a beszélgetés részt értem, h jó a tanár, de ennyi.


2017. okt. 12. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, a szóbeli részhez egyértelműen előnyös. Viszont az írásbelinek is vannak részei, amikor abszolút nem hátrány, pl. levélírás, nyilván a legjobb tudásod szerint írod meg, így a hibáidat nem fogod látni (saját magadnak nehezebb kijavítani). Vagy a nyelvtani feladatokat is megkönnyíti, hiszen nem neked kell kikeresni egyesével, hanem ott ül valaki melletted, aki már jó eséllyel tudja.

Nyilván nem a szavak magolásánál mutatkozik meg az előny.

2017. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak te látod így. Sokan látják így.
2017. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában az látja így, akinek még egy nyelv se sikerült, és felelőst keres érte.
2017. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hármas megindokolhatná!

2017. okt. 12. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Szundi-bundi.
2017. okt. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt kell valaki, akivel tudok beszélgetni az adott nyelven, másrészt ki is javítja a leveleket, fogalmazásokat.


Nem minden nyelvnek olyan egyszerű a nyelvtana, mint az angolnak. Ne abból indulj ki. A nyelvek többsége jóval bonyolultabb, egyedül is meg lehet tanulni, csak sokkal-sokkal több időt vesz igénybe, mire megérted, és az is lehet, hogy rosszol tanulod meg. Persze, a munka nagy része, a gyakorlófeladatok, a filmnézés, szótanulás otthonra marad, de én nem garaskodnék, kell valaki, aki segít a nyelvtanban és leellenőriz. Vagy próbálj meg oroszt/japánt/franciát stb tanulni egyedül, akkor megérted, miért kell a tanár :D

2017. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Az most mindegy, hogy magántanár vagy csoportos de szerintem is kihagyhatatlanok a szóbelire készüléshez.

Tanultam már nyelveket tanárral és nélküle is. Mind a kétféleképpen meg lehet de így utólag inkább a tanárt ajánlanám. Nem azt mondom, hogy mindent tőlük kell megtanulni de nagyon jól jön és felgyorsítja a dolgokat ha tudsz kitől kérdezni amikor elakadsz és valaki olyanra tudsz támaszkodni akinek megkérdőjelezhetetlen a tudása(ellentétben velünk gyakoris válaszolókkal)

2017. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos semmi.
2017. okt. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!