Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlotok a...

Milyen könyvet ajánlotok a hallás utáni szövegértés fejlesztéséhez? (angol)

Figyelt kérdés
Majd B2-es nyelvvizsgára szeretnék menni.

2017. okt. 14. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, aki felolvassa neked?
2017. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgyértve magnóhallgatás, csak nincs magnóm és CD-t se tudnám sehova betenni.
2017. okt. 14. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Először olvasva kellene magabiztosan értened a szintednek megfelelő szövegeket. Ha ez megvan, akkor jó lenne, ha a kedvenc filmeidet (vagy meséket) megnéznéd németül német felirattal. Ha inkább zenét hallgatnál, akkor persze az is jó.

A legtöbb nyelvvizsgának van gyakorlókönyve cd-vel és hozzá feladatokkal. Érdemes azt a könyvet használni, mint amilyen vizsgát tennél.

2017. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok nyelvvizsgafeladat elérhető mp3 formában is szerintem, nekünk is meggyűlt a bajunk a CD-vel.


Ajánlanii a Harry Potter könyveket tudom, én mindig azt hallgatom mosogatás, vásárlás, séta közben, bár én már csak szórakozás gyanánt, hisz túl vagyok az összes lehetséges nyelvvzsgán és érettségin. Ha tényleg könyvet akarsz, de én is jobban ajánlanám az adott nyelvvizsgára jellemző feladatokat, hiszen egy könyvben egy valaki olvas fel egy szöveget, míg a nyelvvizsgákon sok a párbeszéd, direkt háttérzajjal meg furcsa akcentusú emberekkel megspékelve, rengeteg repülőtéri bejelentéses, rádiós feladat szokott lenni.

2017. okt. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Okostelefon, mp3 lejátszó? Walkman? Valami beruházás csak kell valami eredmény eléréséhez.

Kábel/műholdas tévé? Valami angol nyelvű hírcsatornát keresni rajta.

2017. okt. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(walkmant kizártad, figyelmetlen voltam)
2017. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!