Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a BME és a...

Mi a különbség a BME és a "sima" nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés

#oktatás #nyelvvizsga #német/angol
2017. okt. 15. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A BME is sima nyelvvizsga
2017. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előbb definiáld légyszi a sima nyelvvizsgát.
2017. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A BME, Dexam, Pannon, Katedra, Euroexam és társai egyre mennek. Itthon elfogadott nyelvvizsgák, nagyjából ugyan annyit érnek. Kis eltérés van a feladatok típusai között vagy valakinek az egyik szimpibb másnak a másik valami miatt, de nincsenek jelentősebb különbségek. Esetleg olyan különbségek vannak hogy az egyik általános a másik meg szakmai nyelvvizsga, ezek annyiban másak, hogy a szókincs/szituáció főleg egy szakmához kapcsolódik. Ami másabb nyelvvizsga az az IELTS, TELC, TOEFL stb, amik nemzetközi nyelvvizsgák. Ha pl külföldön akarnál egyetemre menni akkor oda ilyen nyelvvizsgát kérnek. Ezeknél nem csak annyi van, hogy megvan, hanem kapsz rá egy pontszámot, másabb szintek vannak meg sokkal drágábbak is. Nem tudom a simát úgy árted, hogy nem szakmai vagy sima, mint hogy itthon jó, de máshol nem, azért írtam le ezeket is.
2017. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésnek ebben a formában nincs értelme.
2017. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, ne keverd ide a Katedrát, Katedra nyelvvizsga nincs. Az legfeljebb vizsgáztató nyelviskola.
2017. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A BME egy fajta nyelvvizsga, nincs "sima" ilyen értelemben.


Amikor választasz, vedd figyelmelbe, hogy külföldön kell-e majd, hogy olyat válassz, amit elfogadnak ha kell. Aztán nézd meg melyik miben erős, van amiben a nyelvtanra nagyon rámennek, van amiben olvasásértésre, stb.


Én középen TELCen voltam, felsőn ECLen, mindkettő rendben volt.

2017. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!