Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet tanulni, fejleszt...

Hogyan lehet tanulni, fejleszteni a szóbeli angolt? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Itthon szinte már a takarítói munkáknál is alapelvárás, hogy tudjon jól beszélni angolul. Én nem élek angol közegben, nem használom minden nap az angol szóban, nem éltem hosszú évekig angol nyelvterületen. Persze írásban már egész más a helyzet. Elég gyakran fordítok filmeket és játékokat is. De angolul beszélni csak az tud, aki minden nap használja valami miatt.


Hogyan lehet tanulni, fejleszteni a szóbeli angolt?



2017. okt. 19. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem itt kell fórumozni, hanem angol felületen.
2017. okt. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondom a szóbeli angolt? Nem az írásbelit! A SZÓBELIT!
2017. okt. 20. 06:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Fórumozáshoz szóbeli angol kell. Csak történetesen leírva. Nagyon jó gyakorlásnak, ha nincs kéznél angol nyelvű közeg, csak próbáld ki.
2017. okt. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy furán hangzik, de az én szóbeli angolom az fejlesztette leginkább, hogy angolul kezdtem történeteket írni. Sem az olvasás, sem a filmnézés (eredeti nyelven) nem dobtak rajta ennyit. Azóta sokkal választékosabban beszélek, és sokkal kevesebbet kell gondolkoznom akár a szavakon, akár a nyelvtanon, mielőtt nekivágnék egy hosszabb mondatnak. Lehet, hogy csak a fejedben, de kegyetlenül sokat kell angolul beszélned írás közben... Próbáld ki! :)
2017. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek!


Ha valaki kevésbé kreatív, akkor az is jó, ha egyszerűen naplót kezd el írni. Nem kell megmutatni senkinek, nem kevésbé hasznos akkor se, ha titkos - de akár nyilvános blog is lehet. Ha csak a legunalmasabb dolgokat leírogatja, hogy mik történtek vele aznap, az is nagyon-nagyon jó! Egy idő után úgyis unni fogja, ha mindig csak ugyanazt írja le (ekkor keltem fel, ekkor mentem iskolába/dolgozni, ekkor értem haza, tévét néztem, elmentem aludni), ezért elkezdi variálni kicsit: hol arról ír többet, részletesebben, hogy miket evett-ivott, hol arról, hogy kikkel találkozott, hol arról, hogy miket látott, milyen volt az időjárás, stb.


Mellette folyamatosan el kell járni nyelvórákra is (nem csak melegedni), házit írni, akkor már akár csak néhány hónap múlva is érdekes lesz visszaolvasni, hogy milyen hibákat követett el az ember korábban, meg onnan kapja az újabb ötleteket, hogy miről lehet még írni, milyen újabb és újabb szavakat, kifejezéseket, nyelvtani jelenségeket lehetne felhasználni, stb.

2017. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!