Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul,...

Hogyan tanuljak meg angolul, középszinten beszélni? Mennyi idő kell hozzá?

Figyelt kérdés
Igazából beszélni és hallani az angolt sosem gyakoroltam, mindig a nyelvtant tömték belém, amivel az a problémám, hogy hiába tanultam meg ha nem használom pár hónap után elfelejtem nagy részét, másrészt ez a beszédhez majdnem felesleges. Szóval tippeket, tapasztalatokat kérnék ,hogy hogyan tanuljak meg beszélni és hallani, ti hogyan csináltátok, valamint mennyi időbe telt míg elértétek a középszintet. Valamennyit én is tudok beszélni nem 0-ról indulok de az nagyon alap.

2017. okt. 20. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

"mindig a nyelvtant tömték belém, [...], másrészt ez a beszédhez majdnem felesleges"


Ez érdekes, mert nekem meg pont az a problémám, hogy a nyelvtani részét felejtem el mindig és néha nem tudom hogyan kellene helyesen mondani egy-egy mondatot adott igeidőben. :) Szóval a nyelvtan az igenis fontos, anélkül nem igazán lehet jól megtanulni angolul beszélni.

2017. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond, hogy sosem beszéltem angolul, így megszólalni is nehéz, csak gondolkozom, hogy hogyan kellene mondani
2017. okt. 23. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:

" mindig a nyelvtant tömték belém, amivel az a problémám, hogy hiába tanultam meg ha nem használom pár hónap után elfelejtem nagy részét, másrészt ez a beszédhez majdnem felesleges. "


Nagyon is fontos a nyelvtani része. Én úgy tanultam meg angolul, hogy elsőnek angol nyelvű youtube-osokat kezdtem el követni. Angoltudásom kb 60%-át Pewdiepie videóiból tanultam meg. Sorozatokat néztem angolul angol felirattal, majd felirat nélkül. Sokat szoktam írogatni angol nyelvű weboldalakra. Na ott már tényleg kell a nyelvtan. Ott megtanulod a nyelvtani részét is, mivel utána kell nézni, hogy egyáltalán értelmes-e az amit írsz.

Beszédet pedig gyakorolhatsz a neten. Mondjuk valami multiplayer játékban beszélgetsz a csapattársakkal, vagy felmész valamilyen chat oldalra.

2017. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Chaten inkább ne, ott nem igazán szoktak helyes angollal írni az emberek.
2017. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Videós chat oldalra gondoltam, de örülök, hogy kijavítottál. :)
2017. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A filmeket ha jól értem akkor úgy nézted, hogy elsőnek megnézted angolul angol felirattal ilyenkor kinézted a szövegből amit nem tudsz majd angolul felirat nélkül újranézted, ilyenkor már csak a hangra koncentráltál
2017. okt. 24. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. A plot már meglesz, ha felirattal nézed. Így már tudod hogy mi a történet és nem fogod félreérteni.
2017. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!