Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi nem tetszett a tanárnak a...

Mi nem tetszett a tanárnak a levelemben?

Figyelt kérdés

Írni kellett angolul egy levelet amiben leirom hogy betegség miatt

nem írtam sokáig, fel kellett tüntetni a tüneteket stb. Úgy kezdtem a levelet hogy "I've just recovered from a bad flu, which I have been infected by since your birthday"

És ezt áthuzta és odairta hogy nem jön össze az igeidő. Nem értem miért hiszen present perfectet követi a since...Ha valaki érti, legyen szíves magyarázza el mi a baj. Köszönöm


2017. okt. 29. 06:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egesz mondatot sserencsetlenul hozzad ossze amugy.

...,with which I have been infected with since your birthday.

2017. okt. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy with is elég:

..., which I have been infected with since your birthday.


Most örülj. Nem volt igaza a tanárnőnek. Semmi se akadálya hogy két Present Perfectes mondat legyen egymás után.

2017. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Boccs a tanárnak mégis igaza volt. Mert most már nem vagy beteg. Ezért kell Past Perfectet használni.

Vagyis így:

which I had been infected with since your birthday

2017. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

És ne feledd:

"A tanárnak mindig igaza van."

2017. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
És legközelebb meg ne szemtelenkedj!
2017. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!