Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vizsgán nagy hátrány...

Angol vizsgán nagy hátrány lehet, ha felkészülés fázisaiban nincs akivel társalogjak angolul gyakorlásképpen?

Figyelt kérdés
Nyelvtanfolyamon is szorongás/lámpaláz miatt elég nehezen megy a kommunikálás másokkal, amikor csoportokba osztanak, hogy gyakoroljuk azt, a baráti körömben sincs senki nagyon, akivel gyakorolhatnék időközben. Az írásbeli rész miatt nem aggódnék annyira, de szóbelik nagyon nehezen szoktak menni, amikor ráparázok, emiatt félek, hogy nem sikerül. Hogyan tudnék gyakorolni, hogy erősödjek? Te ha voltál ilyen helyzetben, hogyan kezelted?

2017. okt. 31. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Társalogj, és beszélj egyedül is!
2017. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"..is..":))


Köszönöm a választ! Az elég lehet, ha többnyire egyedül gyakorlok? (amúgy szoktam) Társaságban eléggé leblokálok, nem tudom úgy kifejezni magam, ahogy szeretném.

2017. okt. 31. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Meg is adtad, miért nem jó ezt egyedül csinálni. Ezt csak te tudod kiszedni magadból, mégpedig azzal, hogy társaságban beszélsz. Ha nincs más, váltsál nyelvtanfolyamot félévente, mert kb addigra szokja meg az ember a társaságot, és onnan kezdve a másutt beszéd megint fájdalmas lesz. Ja, és persze minden lehetséges alkalommal jelentkezz beszélni.
2017. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet félévente tanfolyamot váltani.
2017. okt. 31. 14:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A magadban beszelgetes is hangosan tortenjen, ne csak gondolatban. Ez nagyon fontos.

Esetleg tukor elott is gyakorolj, hogy lasd milyen a testbeszeded, hogy azon is tudj esetleg valtoztatni.

En most voltam nem regen nyelvvizsgan. Elotte 4honapot jartam magantanarhoz, akivel sokat beszeltem. Megis az "attores" az volt, amikor nyaron elmemtunk kulfoldre nyaralni es idegen emberekkel kellett kommunikalni. Persze csak az angoltudasomra hagyatkozhattam. Az elso 1-2napban nehez volt, de aztan nagyon jol belejottem. Szobelin mar nem is izgultam.

Neked is valami ilyesmi kellene, persze a kulfoldre utazas nem konnyen megoldhato. De beszelgeto partnereket neten is kereshetsz esetleg es beszeltek skypon. Persze ebben benne van, hogy kitudja kivel kerulsz ossze. De ha olyan az illeto tiltod, aztan normalisabbakkal beszelgetsz. Mar par emberrel is a beszelgetes sokat segithet, nem kell 20-30. Keress neten oldalakat. Vannak olyanok, ahol kulfoldi(nem angol anyanyelvu) emberek keresnek maguknak beszelgetopartnert. Igy gyakorolni tudtok mindketten.

2017. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akadt pár beszélgetõ társ idén neten is, de aztán abba maradt, nem is szeretem erõltetni az ilyen beszélgetéseket idegenekkel. Valamennyire csoporttársakkal is megy, de egyedül kényelmesebb. Amúgy rövidebb tanfolyam ez, de legalább kicsit könnyebb szintū, igyekszem nem túl parázni.
2017. nov. 1. 09:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj muszaj eroltetned kicsit:/

Magaban mindenkinek jobban megy.

De ahogy irtad, sem a tanfolyamon, sem elesben nem szokott ugy menni.

Emiatt kellene a masokkal valo beszelgetest gyakorolni.

2017. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem lehet félévente tanfolyamot váltani."

Valóban, ha az átlagosan kínált 60 órás tanfolyamot nézzük, és heti egyszer 1 óra 20 perc van, akkor az eltart egy tanévet.

2017. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a bajom. Csak az volt, amit órán beszéltünk.

Én nulla készüléssel elmentem szóbelire. Pár alapmondatot megjegyeztem, ha elakadnék.

Hát rögtönöztem, meg a képleírás elég gáz lett...

De 80 %-os lett, így is.

Én sorozatokat szoktam nézni, az a hallást is segíti.

2017. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Elég bíztatóan hangzanak:D Én készülni is szoktam a tanár ajánlásával otthon hangosan felmondok angol beszédeket. Órán is aktívabb vagyok ilyen téren, tehát nem aggódom!
2017. nov. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!