Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszosok! Mit jelentenek...

Oroszosok! Mit jelentenek ezek a mondatok/mondatrészletek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Mint látható, próbáltam google fordítózni, mert csomó szót a szótáram sem ismer fel. :S Meg ez pl. az udvart rendszeresen bíróságnak fordítja, meg sok más hiba is van bennük. Mit akarnak ezek jelenteni pontosan? Érti őket valaki?


Köszi előre is, ha megszántok! :)



2017. nov. 4. 21:57
 1/8 chtt ***** válasza:
100%
guglizni angolra kell, nem magyarra, mert szegény gugli a két nyelv különbözősége miatt nemigen tud mit kezdeni véle -- egyben nincs ez meg valahol, mert így... mennyire sürgős?
2017. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
100%
Zichy? Te jószagú! Oroszból?
2017. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
100%

A szavakat még csak felismerem, de értelmes mondatot nem tudok összerakni belőlük :'(


az első valszeg arra utal, hogy Wenninger fotóit átrajzolja, retusálja - probivajetszja: bajlódik, vesződik valamivel


az őfelségével való foglakozásokon kívül néhány arisztokrata pétervári házban is kapott órákat (mármint taníthatott:)


mely szavakat nem ismert fel a szótárad?

2017. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 chtt ***** válasza:
100%
A harmadikra simán azt írnám, hogy az albumok lapjain ünnepi és családi eseményeket - udvari bálokat, színházi előadásokat, parádékat/díszszemléket, tábori életet, uralkodói vadászatot és az udvaroncok karikatúráit - egyaránt megörökített.
2017. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezer és még annál is több köszönet!! :) Kb. a holnap este a határidő, a szöveg maga pedig nagyjából innen származik: [link] :D De már így is hatalmas segítség volt, ezt az életben nem raktam volna így össze, köszönöm még egyszer! :D
2017. nov. 4. 23:04
 6/8 chtt ***** válasza:
100%

Az udvartól való távolmaradása azonban nem tartott sokáig: már 1852-1853-ban (ünnepélyesen) átnyújt az uralkodónak két humoros rajzot, amelyek ?a vécé mögött lévő tiszteket? ábrázolnak - a rajzok tetszést arattak, és Zichy megrendeléseket kap, először először a gatcsinai udvarban töltött néhány nap krónikájára, majd két albumra...


és itt nem vesződnék azzal, hogy a lejb-gvargyija kb. a testőrségnek tűnik, mert a magyar Wiki azt írja, hogy:

a testőrségi lovas utász hadtest és a testőrség lovas tüzéreinek tisztjeiről - s tudom, hogy nem a Wiki a legmegbízhatóbb forrás, de ha a magyarok így ismerik... illetve nálam katonaértőbb ember talán besegít

2017. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%

[link] - meg innen, közben megtaláltam :)


Jelentős udvari megrendelések (a koronázási albumokra), akadémiai tagság, udvari festő cím, műhely (mivel festő, esetleg műterem) az Új Ermitázsban, kiváló illetmény/fizetés, díjak/kitüntetések, személyes kiállítások az uralkodócsalád tagjainak védnöksége alatt...


a jelentős szó szerint 'fő', az akadémia tagság 'akadémikusi cím' (nem tudom, mondják-e így), "az uralkodó udvari festője" a cím megnevezése

ennyi telt tőlem - jó éjszakát :)

2017. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tökéletes, köszönöm! :)) Jobbak, mint remélni mertem. Nagyon szépen köszönöm, hogy még így éjszaka is vesződtél vele! Szinte csoda, hogy ezen a fórumon találtam valakit, aki ennyire penge oroszból. :D Köszönöm és megint csak köszönöm a segítséget! :)
2017. nov. 4. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!