Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperanto sikeres írásbeli...

Eszperanto sikeres írásbeli nyelvvizsgát tettem. Viszont a labor miatt a szóbeli nem lett meg. Van ötletetek arra, hogy milyen technikával készüljek fel a laborvizsgára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy amit most fogok kérdezni egyénfüggő, de elképzelhető, hogy bő egy hónap alatt fel tudok úgy javulni, hogy a minimum 10 pontot( 40%-ot) elérjem?

Az a vicces, hogy nem is voltak benne olyan nehéz szavak én még sem értettem ki. Túl gyors volt, az én szintemnek sajnos.



2017. nov. 4. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A tankönyvhöz tarozó CD sokszoros meghallgatása.


2. A tankönyvi olvasmányok mondatonkénti "letakar majd fennhangon visszamond" ismétlése


3. Jutúbon eszperantóul beszélő rövid- és hosszabb filmek nézése (nem feliratost, hanem élő beszédest)


4. A "Retradio" anyagainak felhasználása. (Ezernél több laborszerű hanganyag vann fen, 2-3 percesek, ha végképp nem érted a hallott anyagot, megtalálod írásban is a szöveget.)


5. A korábbi vizsgákon elhangzott labor-anyagok hallgatása CD-ről (megvehető a központi eszperantó.hu oldalon a könyesboltban).


6. A leghatékonyabbat kihagytam: menj el eszperantó találkozókra, rendezvényekre, társaságba! - az eszperantóval mi az egész világban otthon vagyunk... :-)


Sikeres felkészülést!

2017. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi idő után tetted le a nyelvvizsgát?Sok időt fektettél bele?
2017. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!