Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Esperantót tanulók! Ti mennyi...

Esperantót tanulók! Ti mennyi idő alatt jutottatok el a középfokú nyelvvizsgáig? Illetve az idő alatt mennyi időt (hány órát) fektettetek a nyelv tanulásába?

Figyelt kérdés
46 éves vagyok.Szeretnék elvégezni egy MSC-t,ehhez kellene a középfokú nyelvvizsga.Elfogadják az eszperantót is.20 éve a főiskolához elég volt az alapfok is(ez angol volt).Attól tartok,hogy majd csak tanulom dögrovásig és azt veszem észre,hogy ennyi tanulás mellett már megtanulhattam volna angolul is középfokon.Azért van az eszperantónak is egy elég nagy terjedelmű szótára. Azt mind meg kell tanulni középfokra?

2017. nov. 9. 05:15
 1/10 anonim válasza:
100%

Májusban kezdtem, és most vizsgáztam novemberben. Munka mellett heti 2x3 óra tanfolyamon csináltam. Az írásbelit nem tudom még milyen eredménnyel zártam, de nem volt abszolút nehéz. Élvezhető, érthető nyelv. A szóbeli pedig majdnem 90%lett.

Hajrá!

2017. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Inkább ne holt nyelvet tanulj, mert semmi értelme.
2017. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem MSc szinten az ember már nem engedheti meg magának, hogy ne tudjon legalább angolul vagy németül beszélni. Akkor meg mi értelme van az eszperantónak?
2017. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Hagyd már abba ezt az eszperantót, mert ha a munkahelyeden meglátják, akkor ki fognak röhögni.
2017. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Németül társalgok,de ahogy megnêztem miket kérnek a nyelvvizsgán, nem tudom egyetem és munka mellett(plusz a család)meg bîrom-e tanulni a németet úgy,hogy le tudjak nyelvvizsgázni belőle.Ezért találtam ki az eszperantót.Gyorsan papîrt a diploma miatt.
2017. nov. 9. 23:03
 6/10 anonim válasza:
85%
Nem holt nyelv. Különben nem lenne értelme diplomához tanulni, mivel oda élő nyelvet fogadnak el. Ne keverjük már a mesterséges nyelvet a holt nyelvvel. Aki meg az angol- német ,vagy más egyéb nyelv pártján van, akkor kérem szépen,hogy tanítson meg engem ezeken a nyelveken fél év alatt. Az eszperantót meg lehet. Nyelvvizsga pipa. Most már nem sürget az idő,hogy más nyelvet is tanuljak.
2017. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen.Én is îgy gondolkodom.Megnéztem,hogy milyen egyszerű a nyelvtana.Veszek valami jó nyelvkönyvet,munkafüzetet. Magolom a szavakat,amik elég egyszerűek pl. a némethez képest.Még hanganyagot kell valahonnan szereznem.Sajna én is úgy vagyok,hogy mielőbb kipipáljam a nyelvvizsga kötelezettségem,mert ha februártól felvesznek egyetemre,nem lesz időm mellette nehezebb nyelvet tanulni.
2017. nov. 11. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Én anno 4 hónap alatt..non-stop ezt tanultam...gyakoroltam..elsőnek meglett....


Azzal én is egyetértek, hogy aki nagyon angol/német/francia és társai párti az tanítson meg 4 hónap alatt nulláról 90%-os középfokra a rigó utcai vizsgára ha meg előadja hogy hát éveket kell rá tanulni inkább hallgasson ha valakinek 3-6 hónapa alatt muszáj produkálnia egy középfokú nyelvvizsgát az akkor nem ér rá sz@rakodni az angollal. A munkahelyen meg pl egy magyar középiskolában egy magyarul történelmet tanító tanárnak vagy egy jogásznak aki nem nemzetközi vonalon tolja aztán nagyon kell tudni angolul amikor az ügyfél megkérdi, hogy öröklési vita esetén mit tegyen vagy a munkaügyi perben :-) :-) Valószínű németül,spanyolul, olaszul, franciául és angolul is el kell mondani a kötelesrészre vonatkozó szabályokat pista bának mucsogaröcsögéről :-) Bolti lopás esetén a Btk ide vágó részét meg + 15 nyelven folyékonyan..a magyart hagyva utoljára :-) Erre találták ki a tolmácsot az a dolga fordítson :-)

2017. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Tényleg ügyes voltál! Jó olvasni ilyen biztatásokat. Biztos, hogy belekezdek én is :)és remélem én is ilyen ügyes leszek, mint Ti vagytok!
2017. nov. 14. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Én a nyelv alapjait pár hét alatt elsajátítottam és írásban már egész jól megy...Gyakorlásképpen rendszeresen beszélek eszperantóul-sajnos nincs aki válaszolna.Nyelvvizsgám nincs,nem is tervezem.Nekem csak nyelvtudás kell,nyelvvizsga nem.
2018. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!