Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap után szombaton lesz...

Holnap után szombaton lesz emelt angol érettségi szóbeli része, hogy készüljek?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon elhanyagoltam a készülést.. A középszintű angolt még 2 éve csináltam és az 96% lett, az emelt írásbelin már túl vagyok az pedig 85%, de most nagyon bizonytalanul érzem magam, mert régen beszéltem és nagyon elkezdtem félni.. A vitához nézegettem újra kifejezéseket meg szavakat, de miket csináljak még? Az segítene, ha elmennék holnap külön tanárhoz?

2017. nov. 9. 18:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy előtte kb 6 évig jártam külön angol tanárhoz, de már 2 éve nem voltam. (És a középfokú nyelvvizsgát is 2 éve csináltam)
2017. nov. 9. 18:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szombaton megyek szóbelizni, és én sem érzem túl felkészültnek magam, de szerintem erre nem is nagyon lehet azon kívül, hogy pl. minden témához írsz pár gondolatot meg gyűjtesz szavakat, hogy azért ne legyen az hogy leblokkolsz és nem tudsz az adott témáról semmit mondani.

Nézz angolul dokumentumfilmeket, vagy valami ismeretterjesztőt, mert tök jó ha feltudod hozni példának hogy "Oh erről pont most láttam egy érdekes filmet..." azt is nézik hogy mennyire vagy tájékozott a világ dolgaiban.

Hajrá sorstárs :D

2017. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, köszi!

Neked is sok sikert szombatra akkor! :D

2017. nov. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!