Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudtok egyedül nyelvet...

Hogyan tudtok egyedül nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Emelt angolra kellene készülnöm, de egyszerűen nem bírom rávenni magamat.... Az érettségi típusú feladatokkal pl. olvasásértés, nyelvhelyesség, hallásértés még úgy ahogy megvagyok, de pl. a nyelvtanhoz egyáltalán nincs kedvem és már kezd elegem lenni az egészből... A nyelvvel nincsen bajom, szerettem is mindig tanulni ( még a nyelvtant is) és mindig is jól ment, de így itthon egyedül dögunalom és borzasztó...

Már gondoltam rá, hogy elmegyek valamilyen nyelvtanfolyamra, de eddig nem volt szerencsém velük...ilyen heti egy-két alkalmas tingli-tangli órákra járni, ahol 40 percig szájbarágósan magyarázzák a legegyszerűbb dolgokat is és nem jutunk egyről a kettőre nincsen kedvem...max. valami tényleg intenzív tanfolyamnak örülnék, akár minden nap (időm és energiám rengeteg mert itthon vagyok), de ilyet eddig nem találtam...

Filmeket, sorozatokat nagyon sokat nézek és olvasok is angolul, de ez meg nem elég.


Ti hogyan tanultok egyedül?


2017. nov. 14. 19:59
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Előrebocsátom, hogy nem vagyok nyelv tanár, sem szakértő a témában - ezzel együtt javaslataim a következőek:


1.) Miért is feltételezed, hogy a tanulásnak csupa vidámságnak, kalandnak is izgalomnak kéne lennie? Nekem se a legeslegélvezetesebb időtöltésem a tanulás, én is azért csinálom, mert hasznos - már amikor rá tudom venni magam. Szerintem ez egyszerűen akaraterő és önfegyelem kérdése és nem több. Hogy némivel kellemetesebbé tegyem ezt az időtöltést, én a tanulásra szánt időt több részre szoktam szétosztani adott napon belül (akár tantárgyanként, akár témakörönként). Ha a tananyag kevesebb odafigyelést és gondolkodást igényel, én zenét is szoktam hallgatni, illetve néha 'megjutalmazom' magamat egy kis édességgel. Ugyanakkor alapvetően azt javaslom, hogy tanulás közbe ne csinálj semmi mást, ami kicsit is megoszthatja a figyelmed (pl. evés, járkálás, zenehallgatás, házi kedvenc simogatása, stb.).


2.) Szerintem nyelvtanárt - ne nyelvtanfolyamot! Nekem a tanfolyamokkal, nyelvórákkal mindig az volt a bajom, hogy a tanító a figyelmét alapvetően a csoportnak szenteli és nem pedig egyedül nekem (pl.: ha én valamit már tudtam, vagy hamarabb megértettem, meg kellett várnom, míg a tanár azt a többieknek is a szájába tudta rágni, illetve nem szívesen ment bele olyan dolgokba, amik a kevésbé értőket összezavarhatnák - értelemszerűen). Magántanárral én sokkal jobban tudtam nyelvet tanulni, negyed annyi óraszámmal sokkal nagyobb tudásra tudtam szert tenni, mint azok az ismerőseim, akik csoportos nyelvórákra jártak. A magántanárt már csak azért is ajánlanám, mert írtad, hogy mennyire untat az egyéni foglalkozás - érthetően.


3.) Imádom a filmeket, videojátékokat és társaikat angolul én is, és szerintem a beszélt nyelv fejlesztéséhez páratlanul hasznosak, de a nyelvtant ne azokból tanuld - mert a beszélt nyelv mondatszerkezetei nem követik makulátlanul a nyelvtani szabályokat, sőt! Nyelvtani szabályokat nyelvkönyvből, tanárral - ne egyedül, ne a beszélt nyelv alapján! Illetve, a nyelvszerkezet hatékonyabb megértéséhez nem árt a nyelvtan biztos és alapos ismerete (én pl. a magyar órákon az iskolában mindig csak a füzetembe rajzolgattam, így most viszont már bánom, hogy nem figyeltem akkor...)


Remélem hasznosak voltak számodra a soraim :) Hatékony nyelvtanulást!

2017. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Éppen ez az, hogy én alapvetően nagyon szeretek tanulni. Ez így biztos hülyén hangzik, de én mindent szerettem tanulni a suliban is, még azokat a tantárgyakat vagy témákat is, amiket hülyeségnek tartottam vagy kevésbé érdekeltek. Egyszerűen élveztem azt, hogy új dolgokat tanulhatok, nekem ez egyfajta hobbi volt, nem is csináltam semmi mást, mindig csak tanultam. Ugyanakkor most valahogy nem megy, inkább csak nyűgnek érzem, unalmasnak és valahogy nincsen hozzá kedvem, holott a nyelvek mindig is nagy kedvenceim voltak és még a száraz nyelvtani anyagokat is imádtam... Az olvasást, filmeket inkább szókincsfejlesztésre használom, valamint a hallás- és szövegértést próbálom erősíteni vele. Egyikkel sincsen különösebb problémám, de nyilván még kellene tanulnom és gyakorolnom. Ami a gyenge pontom, az inkább a beszéd, ehhez pedig mindenképpen jól jönne valaki, akivel tudok gyakorolni. Magántanáron is gondolkoztam már, már próbáltam is régebben és olyan szempontból jó volt, hogy az én tempómban haladtunk, de ott szintén nem éreztem a motivációt, nem éreztem hasznosnak. Úgyhogy szerintem nekem kell az, hogy csoportban dolgozzunk, az valahogyan visz előre, ugyanakkor volt szerencsém már pár rossz tanfolyamhoz, amiről a kérdésben is írtam...ezért is vagyok ebben a dilemmában.

2017. nov. 18. 23:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából talán nem is arra van szükségem, hogy valaki segítsen vagy elmagyarázzon dolgokat, mert ezt megoldom egyedül is, megértem a szabályokat, tudom alkalmazni stb., inkább az zavar, hogy ez egy ilyen nagyon magányos tevékenység és szükségem lenne valami húzóerőre, motivációra, ami nekem így egyedül nem nagyon van meg. Szeretek tanulni, nyelvet pláne és célom is van vele, de valamiért nekem ez nem elég.
2017. nov. 18. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!