Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidők logikáját hogy...

Angol igeidők logikáját hogy lehet a legrövidebben megérteni, hogy mindig tudjam, melyiket kell alkalmazni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bonyolult még nekem, hogy mi az, hogy "időszeleten belül" vagyunk, mikor past simple és mikor perfect... Ugyanez a "continous" esetén...

Legjobb honlap lenne, ahol jól, érthetően össze van foglalva, könyvekben már olvastam, de vagy túl van magyarázva, vagy más a helyzet...



2017. nov. 15. 19:24
 1/7 Carragher_x ***** válasza:
100%

Baranyayféle Angol Kisokos, párszáz forint.

Esetleg én anno használtam egy elég fapados weblapot is:

[link]


De egyébként ahhoz, hogy tudjad melyiket kell használni, ahhoz elsősorban gyakorlás kell, a nyelvtani szabályok csak áttekintésre, megértésre jók, nem arra, hogy a gyakorlatban megszólalás előtt végiggondold, hogy melyik szabályt kell alkalmaznod.

2017. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen azt tudom, hogy ha bemagolom a szabályokat az nem segít, de az adott mondatról mégis tudnom kell, hogy angol gondolkodásmód szerint hova tartozhat...
2017. nov. 15. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

5 perc Nóri a legtutibb


5percangol igeidős könyvét vedd meg

2017. nov. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet "a legrövidebben" (magyarul a legrövidebb idő alatt, a legkönnyebben, a legkevesebb munkát, időt, gyakorlást belefektetve) megérteni. Évekig kell gyakorolni. Ha még ott sem tartasz, hogy helyesen le tudd írni, hogy continuous, akkor nem valami rég tanulhatsz angolul. Türelem. Ne akarj mindent egyszerre megérteni. Arra törekedj, hogy amelyik mondattal épp dolgod van, abban megértsd, hogy mi történik, és örülj, ha sikerül.
2017. nov. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régóta tanulok angolul, csak pl. igeidők használatával van gondom, ezt az egy szót elírtam, sajnos.
2017. nov. 16. 06:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne "az angol gondolkodásmódot" vagy "az igeidőket" próbáld megérteni, mert az reménytelen (bárkinek ;-) ), hanem mindig csak egy valamire koncentrálj.

[link]

2017. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Írj privát üzenetet és segítek☺
2018. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!