Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két középfokú vagy egy felsőfokú?

Két középfokú vagy egy felsőfokú?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok. Van egy középfokú angol nyelvvizsgám. Eredetileg úgy gondoltam, hogy ezután még érettségiig szeretnék egy középfokú franciát, de most úgy látom, hogy nem tudom, hogy sikerülne-e. Vagy ha igen, akkor rengeteg pénzt kellene beleölni a különtanárokba, mivel a sulis oktatás borzalmas. Szóval ha nem francia, akkor megpróbálnám az angol felsőfokút (majd). Szóval szerintetek melyik érné meg jobban?

2017. nov. 19. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg a felsőfokút akár autodidakta módon is

a francia középfokkal ráérsz

2017. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Középfokú nyelvtudással kitörölheted a segged. Vagy tanulj meg egy nyelvet rendesen és tudj normálisan, folyékonyan kommunikálni rajta, vagy hagyd a francba. Ha csak hebegsz-habogsz egy anyanyelvi beszélővel és folyton visszakérdezel, hogy mit mondott, akkor mi értelme van? Használhatatlan.
2017. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én itten talán nem rég azt olvastam, hogy a felsőfokú az már csak annyi a középfokúsághoz képest, hogy plussz szókincs. Amúgy én nem tudom. Viszont vannak konkrétan ilyen szinttel kapcsolatos nyelvtankönyvek; de már asszem, máshogy van, de rég könyveknél amit még nem adtak el, azokon szerintem úgy lesz rajta, hogy C1 vagy C2, nekem van egy B2-es nyelvkönyvem, ami a régi közepet jelenti.
2017. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 igen, tényleg kb annyi a különbség, hogy a szökincsedet kell nagyban bővíteni, és sokat gyakorolni az élőbeszédet és az írást.
2017. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom, hajts rá az emelt érettségire mindkettőből, máris van 100 pontod. De amúgy, előszörkoncentrálj ay angol C1-re, akár még utána is megcsinálhatod a francia B2-t. Nekem angol C1-em és spanyol B2-m is volt mire rájottem hogy nem ér semmi többletpontot felvételikor (mert tettem 2 emeltet, meglett a max 100 pluszpont) :P
2018. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!