Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat?...

Mit jelent ez a mondat? Restoration experts in Mexico were left shocked. Úgy látom, hogy ez egy passzív mondat, jól látom?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
"A szakértők sokkolódtak..." a magyarban is lehet legalább ennyire passzívan mondani, bár jobb "a szakértőket sokkolta". A kifejezés teljesen általános angol nyelvhasználat, bár hiányolom a végére az információt, ami sokkolta őket, mert így egy csak egy fél mondat, kéne még hogy "by the severity of the oil contamination in the freshwater habitat" vagy valamit ami értelmet ad a mondatnak.
2017. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van, de azt értettem,és nem akartam a nagyközönséget ezzel is zargatni, erre voltam kíváncsi, de én is erre gondoltam, csak ezt még így nem láttam. Köszönöm...
2017. nov. 25. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

were left shocked

was punched in the face

was given a slap in the face

was kicked in the leg

2017. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!