Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet angolul megtanulni...

Hogy lehet angolul megtanulni filmekből meg videójátékokból?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom ezt, hogy valaki ezt állítja magáról(most nem arra gondolok, hogy a nyelvtqnulást ezzel egészítette ki).

A bugyuta filmek javarésze szleng, a komolyabb filmek megértéséhez pedig sokszor még a középfok se elégséges.

Sőt, egy Harcosok klubját vagy egy Forrest Gumpot még magyarul is érdemes többször megnézni, mert a feléről lemarad az ember.

A videójátékok 90%-a meg szintén bugyuta, egyszerű(se az NFS, se a COD, se a Fifa nem agytröszt játék).

Talán a szerepjátékok tartalmaznak nagyobb mennyiségben szöveget, de most az is általában az adott témakörben, valamint sok az ismétlődés(bár ez jó).

Én mostanában Szalai Nóra 5 perc angol füzeteit olvasom, a szövegek javarésze középhaladó, de esküszöm, hogy olyan nehezek, hogy ehhez képest semmi a legtöbb film(kivéve ha Vészhelyzetet néz az ember, akkor megszokott lesz, hogy a mostaniban is szó van hólyaghurutról meg egyebekről).


2017. nov. 28. 21:30
 1/3 Carragher_x ***** válasza:
Sehogy, tanulás kiegészítésnek viszont elég hasznosak az anyanyelvi anyagok, így pl a filmek is.
2017. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
aim>shoot>dead
2017. nov. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értettem. Tanulás kiegészítésének valóban hasznosak az angol nyelvű filmek (először magyar felirattal, aztán angol felurattal majd felirat nélkül), de hogy valaki csak abból tanuljon meg...
2017. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!