Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mi a módszeretek...

Nektek mi a módszeretek nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam a sokáig olvasgatós, majd magamnak felmondós módszert, meg hogy kérdezgetik tőlem a szavakat, de nem megy. Nektek van valami speciális módszeretek a szavak, mondat összerakások, nyelvtani szabályok tanulására? Eléggé fontos lenne az angolhoz, és késöbbiekben a finnhez. 13/F

2017. dec. 2. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben hülyének éreztem magam a nyelvekhez.

Angolul is csak úgy tudtam megtanulni, hogy kimentem 5 évre dolgozni Amerikába, és szimplán rámragadt.

"Rámragadt" először löktem a halandzsa angolomat, majd elkezdtem utánozni, amikor valaki helyesen mondott valamit utána pedig úgy használtam.

Szóval mondatokat tanultam meg és nem szavakat vagy szabályokat. Emellett próbáltam sokat beszélni, rádiót-tv-t hallgatni/nézni.

Na meg a randizás... :D Az a tanulási vágy egyszerűen legyűrhetetlen. Amikor egyre többet akarsz tudni, hogy tudj beszélni a kiválasztottaddal.


Tanács: Mondatokat, kifejezéseket tanulj.

Legyen célod, hogy miért akarod tanulni.

2017. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár nekem nincs esélyem kimenni amerikába ,de van egy applikáció amelyhez ki kell választani egy megadott országot, és onnan egy embert fog bedobni. Gondolom a gyakorlás nem lesz olyan hatékony mint ha személyesen beszélnék vele, de ez is jobb mint a semmi. A céljaim pedig természetesen megvannak! :)
2017. dec. 2. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne magolj. Nézzél filmeket először angol felirattal, majd később már anélkül, játssz olyan számítógépes játékokat, amik beszélnek, olvass könnyített olvasmányokat, képregényeket. Meg kell merítkezni az idegen nyelvben minél nagyobb időkeretben és rádragad a nyelv. Az iskolai szenvedéses magolás sehova nem vezet.
2017. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos gyakorlás, nyelvérzék feljesztése és leginkább szóban. Tehát olyan tanárral akár különórán is aki kifejezetten képzett és nagy hangsúlyt fektet a nyelvérzék fejlesztésére, nem csak magoltat
2017. dec. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nem csoda, hogy így nem megy. Kész katasztrófa ez a módszer.

Soha ne tanulj szavakat külön.


Ami nekem nagyon bevált, a következő:

Több fronton kell támadni :)


1. HALLGASS. A szintednek megfelő szöveget napi szinten. Először meghallgatod 3-5x, minden hallgatásra többet értesz meg. Utána elolvasod, újrahallgatod, ha valami nem tiszta.

Mindenki kevesebbet ért meg hallás, mint olvasás után.


2. BESZÉLJ. Tudom, nincs hozzá partner, de nem kell. AUTOLÓGIA, vagyis egy történetet, filmet, egy veled történt eseményt, akármit, elmondasz angolul hangosan magadnak az adott nyelven, használva azt a szókincst és nyelvtani szerkezeteket, amelyeket ismersz.

Ha egyszerűen, akkor úgy. A passzív tudást aktívvá kell tenni.


3. Ha új kifejezéssel, szavakkal találkozol, írj belőlük példamondatot, és használd az ANKI programot napi szinten. (van belőle app is, és neten szinkronizálódik, ha több eszközről használod.)

[link]


4. Ne merülj bele a nyelvtanba. Kell, de nem az a lényeg, hanem a folyamatos beszéd. A nyelvtannal is foglalkozz azért, de soha ne magold, és ne helyezd előtérbe.


Angoltanuláshoz ajánlom a www.englishlink.com és www.effortlessenglish.com oldalakt.


És döntsd el, mi a célod. Beszélni normálisan vagy nyelvvizsgázni.

A kettő messze van egymástól.

Én nyelvizsga után azt mondtam magamnak, hogy oké, ez megvan, már csak angolul kéne megtanulnom :)

2017. dec. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó,


2 és 4 pont hülyeség:


2.: Ha magának mondja fel visszaellenőrzés nélkül, akkor berögzülnek a rossz dolgok, pl kiejtés, nyelvtani szerkezetek stb stb. Mindenképpen társas dolog kell, hogy visszaellenőrizze az ember.


4.: Mivel 13 éves a kérdező, kétlem, hogy lenne min. középfokú nyelvvizsgája. Így egyértelműen rossz taktika a nyelvtan hanyagolása. A munkahelyi környezetben tényleg kisebb a jelentősége, de szedett vedett nyelvtannal nem fog tudni normális érettségizni, nyelvvizsgázni. A papír meg kell. Annak jó csak ez a módszer aki többször már nem akar vizsgázni

2017. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A programokat köszönöm, használni fogom! Angol felirattal pedig napi szinten szoktam találkozni, és a kiejtés is megy, azzal semmi probléma. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. dec. 3. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os, meg kell, hogy lepjelek: minimális túlzással köze nincs a nyelvtannak a nyelvvizsgához meg az érettségihez. A pontoknak csak igen kis százalékát adja, azt se úgy mérik, hogy minden hiba után levonnak egyet, hanem hogy érthető-e, amit mond vagy nem. Neked vagy nincs nyelvvizsgád vagy nagyon régen szerezted, azt is az origónál.
2017. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, több nyelvvizsgám is van és nem origós...


Mint írtam, amit írtál jól működik olyannál aki már beszéli valamilyen használható szintet az adott nyelvet, különben meg csak rengeteg rossz berögzülés az eredmény. Napi szinten használok két idegen nyelvet, ezek a tapasztalatiam kollégáknál is. Autodidakta módon elkezdenek használni rossz szerkezeteket, hibás szóösszetételeket és annyira megszokják, hogy hiába javítod ki, reflexből mégis úgy használja. Nyilván a steril iskolai környezet kicsit más. De ha az életben is akarja vinni valaki valamire a nyelvtudással akkor legalább az alapokat rendesen meg kell tanulni

2017. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!