Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek német emelt...

Hogy készüljek német emelt szintű szóbelire?

Figyelt kérdés

Sehol nem találom a tételeket :S

mit tanuljak rá?


2010. jún. 2. 09:38
 1/6 anonim válasza:

Rtl, Rtl2, Sat.1, Vox, Ard.....


Én ezekből tanultam anno, aztán gond nélkül leraktam a nyelvvizsgát, úgy, hogy órákon én voltam a szótár, a puska, ha éppen ébren voltam

2010. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is most megyek. Átnézem a gázabb témaköröket (Extremjobs, Ökologisch wohnen)...Ezeket részletesebben. A könnyebbeket pedig csak átolvasom :)
2010. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet megnézni a tételeket?
2010. jún. 7. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
én majd középfoukra mek 3 honap mulva kösz az elsőnek a választ én is ki probálom.
2010. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

:) Nincs mit, szívesen.


Én a tévéből tanultam és nem bántam meg, mert másfél évet dolgoztam német építőiparban, és sokan megkérdezték hol tanultam meg ilyen jól németül. Nem azért mert hibátlanul beszélek, korántsem, de sokkal kifejezőbb, használhatóbb az a tudás amit a tévéből tanulsz, kivéve, és ez az egyetlen buktató, hogy a hétköznapi emberek nem beszélnek olyan artikuláltan mint a tévések, tehát ott azért voltak nehézségeim az első hónapban, de a bajor nyelvezet még ennél is súlyosabb, ha úgy akarják, szót sem értesz belőle :D

2010. jún. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is német nyelven néztem filmeket anno, amikor készültem a nyelvvizsgára :D Nekem jól jött, amikor cserediákként németek voltak nálunk, aztán az, amikor én voltam kint Németországban egy hetet. Amennyit csak tudtam, a németekkel voltam, nem a magyarokkal, így rögződött a hangsúly, a tempó. És a magyarok nem röhögtek ki, ha valami erős nyelvtani hibám volt, de a németek igen :D Sokat lökött, hogy még többet tanuljak. :)

Szóval szerintem a német Tv (amit a legelső válaszoló mondott), a német filmek, esetleg beszélgetés német turistákkal, ha járnak arra, az sokat segít. :)

2010. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!