Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, olasz, spanyol,...

Francia, olasz, spanyol, orosz, mandarin. Ezek közül mely nyelvek elsajátítása a legegyszerűbb, ha nulláról indul az ember, illetve mely nyelvek fordítói (esetleg tolmácsai) keresettek (külföldön is)?

Figyelt kérdés

Ha lehet írjatok sorrendet is (a legegyszerűbbtől a legnehezebben megtanulhatóig). Már ha lehet egyáltalán nyelvtanulásnál "egyszerűségről" beszélni. :)


(Németből B2 komplex vizsgám már van, de régen - több, mint tíz éve - szereztem meg.)



2017. dec. 11. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
olasz,spanyol,francia,német.
2017. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nagyobb részét az adott nyelvnek otthon próbálnám elsajátítani - ellenőrzés végett pedig magántanárhoz járnék hetente egyszer két órában, vagy kétszer egy órában. Jókat hallottam a Kreatív Nyelvről, de természetesen más nyelvkönyvekből is tanulnék, főleg a nyelvtan miatt, ami úgy tudom nem a Kreatív Nyelv erőssége.
2017. dec. 11. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen dolgok pont fordítottan arányosak. Szóval minél kevésbé egyszerű elsajátítani egy nyelvet, annál keresettebb leszel vele tolmácsként, mert nem hemzseg a konkurencia. Azaz bár a legnehezebb kétségkívül a mandarin, ezzel tudnál a legtöbbet keresni. Ha külföldön akarsz dolgozni, akkor első körben sajátítsd el az adott ország nyelvét. Dél-európai nyelvek mellé nagyon jó párosítás az orosz.
2017. dec. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
"mandarin" ez egy uj nyelv vagy micsoda?
2017. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolso: a mandarin a kinai nyelv mondjuk ugy egyik valtozata.
2017. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2017. dec. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
OK.
2017. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

olasz<spanyol<orosz<francia<mandarin


Az olasz elvileg baromi könnyű.

A spanyol se túl nehéz, úgy tudom.

Én oroszul tanulok, az se olyan nehéz, kb mindent leírás szerint kell kiejteni, vagy, ha nem, van valami szabály rá, amit, ha megjegyzel, többször már nem cseszed el.

A franciánál bonyolult a kiejtés, ezt nővéremtől tudom, meg emlékszem anno milyen sokat gyakorolt, mikor tanulta, és sok a magánhangzó torlódás.(bár az oroszban mássalhangzóból van rohadt sok, nemtom az miért jobb:D)

A mandarin meg egy olyan nyelv, ahol egy szóalakhoz több kiejtés is járul, mintha leírnád, hogy alma és kiejthetnéd úgy is, hogy álmó, alma, élmá, álmé, és csak az egyik jelentené a gyümölcsöt, a többi meg mind-mind külön szó lenne. Meg rengeteg több száz-több ezer írásjel, és elég bonyolultnak is tűnnek nekem.

2017. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz és spanyol nagyon hasonló nehézségű, szerintem a felsoroltakból a legkönnyebbek. De a könnyebbség általában abból fakad, hogy az ember motivációból tanulja ezen nyelveket, angolt vagy németet általában muszájból. Franciában a kiejtés a legnehezebb, a nyelvtan olyan, mint az olasz vagy spanyol nyelvben. Oroszról, mandarinról nem tudok nyilatkozni. Szüleim szerint az orosz nagyon könnyű, de mondják ezt 30 év távlatából és úgy, hogy soha nem kellett komolyabb szinten tanulniuk a nyelvet, lényegében egy alapfoknál tovább sosem jutottak (és 12 év alatt egy alapfokig eljutni valóban nem túl nehéz), szóval erre a véleményre én nem alapozok. Mandarinnál úgy tudom szintén a kiejtés a legnehezebb, tele van olyan hangokkal, amelyen a magyarban nem léteznek, ezeknek a képzése tanár nélkül biztosan nem megy, de talán tanárral sem lehet hibátlanul.
2017. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!