Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ahhoz, hogy angolul és oroszul...

Ahhoz, hogy angolul és oroszul helyesen ejtsük ki a szavakat és jól beszéljünk, milyen módszereket ajánlanátok, amellyel otthon egyedül is eredményesek lehetünk?

Figyelt kérdés
Magántanár hetente legfeljebb egy-két alkalom, tehát egy-két óra.

2017. dec. 13. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hallgass angol/orosz szövegeket, néz filmeket angolul/oroszul felirattal.

Én úgy tanultam meg a rendes amerikai kiejtést, hogy rengetek south parkot néztem és egyszerűen rám ragadt.

2017. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz filmeket, hallgass zenéket angolul, oroszul, és olvass hangosan, próbáld meg a lehető legkevesebb akcentussal kiejteni őket. Akár fel is veheted a saját hangod és hallgasd vissza, érdekes lehet.


Egyébként ez valamennyire adottság kérdése is. Én például elég jó nyelvérzékkel vagyok megáldva, angolul, németül, oroszul is jó a kiejtésem (persze egy anyanyelvi beszélőt nem lehet becsapni, valamennyi akcentusom mindig is lesz), viszont van sok olyan ismerősöm is, akinek egyszerűen nem áll a szájára a helyes kiejtés, hiába próbálkozik.

2017. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van olyan hanganyag is, ahol lassan és szünetekkel beszélnek, ott lehet közben utánozni próbálni.
2017. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyanyelvi beszélőt kell hallgatni.Rendszeresen, folyamatosan.Különösen az angolnál.

Az oroszt nem ismerem,de az angol kiejtés nagyon nehéz.Én rengeteg angol beszédhangot képtelen vagyok kimondani.Nem tudok angolul,csak pár szót és a nyelvtan alapjait,de amit tudok, azt csak írásban tudom használni.

2017. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Nekem középiskolában volt amerikai tanárom, egy év alatt hozzászoktam és olyan akcentust fejlesztettem ki, hogy itt kint az egyik kollégám azt mondta, olyan a kiejtésem mint egy tévébemondónak.
2018. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!