Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy pár hónapja egyre fontosab...

Egy pár hónapja egyre fontosabb nekem a nyelvtanulás (angol), de valahogy nem mennek a mindennapi kifejezések. Valaki segítene? (hosszú szöveg)

Figyelt kérdés

Üdvözöllek, te kedves emberi lény aki ráklikkeltél a kérdésemre, mert talán úgy érzed, hogy tudnál segíteni. Elég régóta vagyok ezen az oldalon és fifty-fifty arányban kaptam a negatív és a pozitív válaszokat, viszont ez most nagyon fontos nekem, szóval ha úgy érzed, hogy te erre mégsem vagy alkalmas, akkor megkérlek, hogy nyomd meg a vissza gombot. Köszönöm!


Na de térjünk a lényegre.. Lassan másfél hónapja vagyunk együtt a külfölfi barátommal, akivel 3-4 hónapja beszélünk folyamatosan. Tudni kell rólam, hogy 7. éve tanulok angolt és tavaly előkészítős voltam, szóval heti 14 angolom volt. Viszont a beszéd az soha de soha nem ment se angolból se magyarból. Magyarból még úgy nagyjából ki tudom fejezni magam, sőt néha túl sokat is beszélek, viszont komolyabb témáknál ott sem megy. Az angollal más a helyzet, mivel ott egyszerűen elfelejtek mindent és tőmondatokban és alap szavakkal beszélek, ami nagyon kínos tud lenni. Elvileg jó a nyelvérzékem, de a beszéddel mégsem vagyok kibékülve. Izgulós vagyok nagyon egyébként, ha ez számít. Ne ítéljetek el, de még a barátommal nem találkoztam, viszont ezt mostanában nem is tudjuk megoldani, szóval addig még van időm gyakorolni. A lényeg, hogy szeretném a segítségeteket kérni pár kérdésben:


Van olyan aki esetleg tudna nekem segíteni? Mármint az az egyik gond, hogy az hogy elmeséljem, hogy milyen napom volt, amit magyarul könnyedén megteszek, az nem megy. Viszont hogy a környezeti problémákról, vagy az állattartás előnyeiről beszéljek, ahoz ott vannak a betanult szövegek. Ha hívásban beszélünk, állandóan valamit le kell fordítanom, vagy csak csöndben maradok és ez nagyon zavaró..


Valaki mondana olyan oldalakat, vagy beszéd fejlesztő akármit ami segítene?


Nagyon félek az első találkozásunktól, viszont egyben várom is és reménykedek, hogy fel tudok majd jobban oldódni.


Azt hiszem ennyit akartam, de majd kijavítom magam, ha nem.

15



2017. dec. 14. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nincs nyelvérzéked.
2017. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:)
2017. dec. 15. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy, akkor lehet tényleg nincs nyelvérzéked :) De lényeg, hogy legyél magabiztos! Ne félj hibázni, mert tudod a hibáidból tanulsz a legtöbbet! Egy idő után ha gyakran használod a nyelvet úgyis belejössz,a helyedben nem aggódnék!
2017. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti 14 angollal hogyan sikerült NEM megtanulni beszélni legalább egy alapvető szinten? Nem villogni akarok, de nekem heti 6 órával keveseeb mint 4 èv alatt lett meg a felsőfok...

A kérdésre: merj hibázni és kérdezni! Elsőre kínos lehet, de ha előre tisztázod vele hogy az élőbeszéd nem megy annyira, akkor lehet ő is jobban figyel hogy érthetően beszéljen, készen áll ha esetleg elakadsz stb. Beszédfejlesztő oldal pont ezért nem nagyon van, persze ha nagyon akarod rászoríthatod magad a gyakorlásra pl. 1 percben mondd el a legemlékezetesebb iskolai élményed (TOEFL-en vannak ilyen feladatok), de egyszerűbb ha gyakorolsz valakivel.

2017. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én értem, mit írsz. Vannak emberek, akiknél szinte szakadék van a beszéd és az írás-olvasás használatának természetessége között. Sose fog ez eltűnni, de gyakorlással azért nyilván be lehet tömni egy részét. De az nem gyakorlás, hogy heti 14 tanórában tanóránként átlagosan 2 percig szerepelsz. Jóval többet kellene beszéltetve lenni. Nem tudom viszont, ennek mi a gyakorlati módja, mert kevés olyan tanár van, aki nem hiszi azt, hogy ő jobban tudja, mi kell a páciensnek (pláne, ha te vagy 15, ő meg 32), szóval ha felbéreled beszélgetésre, akkor megkérdezi, miért, és javasol valami mást. :D

Aztán vannak emberek, akiknek az a bajuk, hogy a nyelvtudásuk még nincs a gondolataik szintjén. Ez a probléma csak a felsőfok feletti szintnél tűnik el. :)

2017. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!