Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondom ezt németül...

Hogyan mondom ezt németül helyesen?

Figyelt kérdés

Szeretnék ..tol. ..ig nyaralni menni!

Ich hätte gerne am ... - ... Uralub gehen!


Így jó?


Köszönöm!


2017. dec. 15. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Így nem jó. Hanem így:


Ich möchte vom ..... bis ..... in Urlaub gehen/fahren.


(Itt a GYIK-on hemzsegnek a felsőfokú nyelvvizsgát tettek. És egy nem akadt két nap alatt, aki ezt megválaszolta volna...? Max. B1 szint.)

2017. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Egyes, öngól.


Ich möchte ZWISCHEN 25. July - 01 August Urlaub MACHEN!

2017. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, így IS lehet mondani. De akkor legyünk teljesen korrektek (bár ez már csak apróság):


Ich möchte zwischen 25. Juli und 01. August Urlaub machen!

2017. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Akkor mennyiben téves, ill. "öngól" az amit írtam...?


Egy biztos, a lepontozásom zsigerből gyorsabban és hatékonyabban ment, mint venni a fáradságot és ennek először utánanézni...


(Ui. Ráadásul a kérdésben nem az szerepelt, hogy hogyan kell mondani azt, hogy: július 25. és augusztus 1. KÖZÖTT, hanem, hogy .... -TÓL ...... -IG.)

2017. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Tényleg nem leszólásképp, de a "vom" sehogyan sem jó így. Talán elírás, nem inkább "von"?
2017. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


..... Elirás?


Hát, döbbenetes! Mindenki és mindenhol csak elírta, egy nem volt képes helyesen írni. Ráadásul még DUDEN-ben, a német nyelv "bibliájában" is rosszul írták....


Én speciel most teljesen magam alatt vagyok. Ezek szerint az elmúlt 20 évben, itt Németo-ban, a sokszáz írásomban, emailemben én is mindig hibásan írtam. Aber ich lasse mich gerne eines besseren belehren und danke dir herzlichst dafür, dass ich endlich diese Wissenslücke schließen kann.

2017. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ja értem már, hogy ez egy ragozott alak akar lenni... Mert ugyebár az alap a von...bis. És mivel a dátumoknál például von dem Dritten März, így összevonva (rövidítve) nyilván vom lesz. Látod így is el lehet magyarázni, nem kell mindjárt forrongani. Amúgy pont te kezdted úgy a válaszodat, hogy lám a sok felsőfokús nem tudja. Most, hogy már ennyire vágod a németet, megtanulhatnál kulturáltan, udvariasan válaszolni.
2017. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a stílusom udvariatlan és bántó lett volna, akkor ezért elnézést kérek. Ugyanakkor te kezdted a kötekedést az "öngól" megjegyzéssel, és folytattad a "sehogyan sem jó így" megjegyzéssel még azok után is, hogy betettem néhány linket az igazam bizonyítására. Pedig néhány klikkbe került volna csak utánanézni annak, hogy helyes-e amit írtam...


Az első megjegyzésemmel pedig csak hangot akartam adni a csodálkozásomnak, mert azért elég feltűnő, hogy még ilyen borzasztóan egyszerű, alapszintű kérdések is napokig hevernek megválaszolatlanul, viszont ha magyarul megy a chatelés egy idegen nyelvet illető vélemény csereberében, arra órákon belül tucatnyi poszt van és minden másodikban elhangzik, hogy "de én már csak tudom, hogy ez meg az hogy van, mert felsőfokú nyelvvizsgám van x nyelvből". A legjobb megjegyzés ezt illetően, amit itt olvastam egyszer a GYIK-on, a következő volt: "Amikor letettem a felsőfokút angolból nagyot sóhajtottam és azt mondtam magamban, na ez megvan, most már csak angolul kéne megtanulni."


Also, nichts für ungut! Können wir Frieden schließen?

2017. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
5-ös és 7-es vagyok. Az öngólt nem én írtam és a többit sem, csak ezt a kettőt. :) Ja, wir können gerne Frieden schliessen, wenn es eigentlich Krieg war. Alles Gute!
2017. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Also Jungs, ich möchte nicht den Richter spielen; aber nur Antwort 1. und 3. sind richtig, und zwar EINDEUTIG.
2017. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!