Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul ez a szerkezet helyes?...

Angolul ez a szerkezet helyes? Brit és amerikai angolban egyaránt?

Figyelt kérdés

A might+should szerkezet érdekelne. Az én mondatom az lenne, hogy

I might sould work on...valamin.

Próbáltam googlén keresni, angol Wikipédián találtam egy ilyet:

I might should go.

Tehát a might+should-t lehet használni így együtt, ugye? Vagy mit kellene helyette ha nem?


A brit/amerikai dolgot pedig azért kérdezem, mert a keresgélés közben belefutottam ebbe a felállásba:

I might could...valami.

Amihez azt írták, hogy ez amerikai angolban elfogadott, de brit angolban kinéznének érte, mert ott a helyes az lenne, hogy

I might be able to... valami.


Köszi a segítséget előre is. :)


2017. dec. 24. 10:12
 1/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom kicsit sokat írtam, tehát maga a fő kérdés:


I might could work on "something". Helyes?

És ha helyes, lehet inkább may kellene? Mi a különbség?

2017. dec. 24. 10:13
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt a válasz a kérdésedre, kifejtve:

[link]


A "might could"-ot sem amerikában sem angliában nem hallottam soha, a "might be able to"-t viszont sokszor. (már ha ez jelent valamit)


Sem a brittek sem az amerikaiak nem néznek ki soha azért mert elrontasz egy ilyen szerkezetet, hanem inkább tapsikolnak örömükben, hogy a másik beszéli a nyelvüket.


Olyan mintha pl találkoznál egy angollal aki suksükölve beszéli a magyart. Egyáltalán nem néznéd ki érte.

2017. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat, a kommentemben én írtam félre. Nem a could, hanem a MIGHT SHOULD része érdekelne, a couldot csak példának hoztam. ^^ Köszi!
2017. dec. 24. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy might should.


Vagy might

vagy should


Kettő nem lehet!!!!

2017. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Ne legyél mir hulye!!!
2017. dec. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert Dél-Dakotában néhány paraszt bácsi ezt mondja, te azért ne vegyél példát róluk.
2017. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Linkeld már be azt a might should vagy might could-ot. Egyik sem létezik.
2017. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!