Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanulgatom az aktív kérdésből...

Tanulgatom az aktív kérdésből a passzívba átírást angolul. Aktív kérdés: Who wants a pizza? Passzív kérdés: Who is a pizza wanted? Ez így jó?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Who is a pizza wanted by?


De ez nagyon béna. Nem erre való a szenvedő.

2017. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nme jó. Nagyon nagy hülyeség.
2017. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ok, értettem
2017. dec. 26. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

They built this house in 1888.

This house was built in 1888.

2017. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Who is wanted by the pizza?
2017. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Is the pizza wanted by anybody?
2017. dec. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

nem minden mondatot - kérdőt, kijelentőt, óhajtót - kell/lehet átírni szenvedőbe. Kérdőt nem is igazán láttam még, bár én is még csak tanulom az angolt.

Gondolj arra, hogy ott vagytok, tehát ott van az alany és a tárgy is. A szenvedőnél pedig vagy nem ismerjük az alanyt - ha ott van, ha nincs - vagy nem fontos.

Itt, ha pincérről van szó, nem ismeri az alanyt, hogy Kovács József kér pizzát, de KJ ott van, tehát van személyes névmás, felesleges és értelmetlen a szenvedő és tényleg fura kérdőmondat szenvedőként.


Akkor igen, ha a pincér bemegy a konyhára és azt mondja, Józsikám, megették a pizzát! The pizza has been eaten. Vagy The pizza was eaten.

2017. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%
This pizza eats me. - ezt se nagyon
2017. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!