Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki volt mar TELC angol b2...

Aki volt mar TELC angol b2 nyelvvizsgán segítene egy kicsit?

Figyelt kérdés

Január 14-én lesz a vizsga. Kicsit félek. Van egy könyvem, ami külön erre a nyelvvizsgára készít fel. Az írásbelin csak 70%ot értem el, ahogy nehezedtek a feladatok.

Ti elmondanátok a tapasztalataitok? A szóvelin milyen témát kaptatok és mennyire vlt nehéz?



2017. dec. 28. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

A 70% egész jó. Nekem épp meglett, de nem ez számít, hanem az, hogy sikerült.


Szóbelin az volt a szerencsém, hogy egy nagyon jól beszélő lányt kaptam, így gördülékeny volt a beszélgetés, jól elbeszélgettünk. Bulit kellett szervezni valakinek, csak erre emlékszem.

2017. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az írásbeli harmadjára lett meg, előtte kétszer értem el 55 és 59% közötti eredményt. A szóbeli viszont elsőre meglett. Arra emlékszem belőle, hogy arról kellett beszélnem, hogy milyen olyan emlékem van, ami valami speciális kajához köthető, meg valami hegyi túrát kellett szerveznünk. Szerencsém volt, a másik srác finoman szólva sem volt túl bőbeszédű.
2017. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekem hala Istennek mindketto elsore meglett:)

Az irasbelim 80%, a szobelim 78% lett. En negy honapot keszultem ra, heti 1x mentem tanarhoz beszelgetni, illetve leveleim kijavitotta. Azon kivul otthon gyakoroltam. Ket ilyen TELCre felkeszito konyvem is volt.

Egy dologra fel szeretnem hivni a figyelmed. (Nemtudom melyik kiado) de az ilyen piros kek boritoju konyvben el vannak irva a magnos resznel, hogy hanyszor lehet meghallgatni. Aminel 2x van irva, azt a vizsgan csak 1x. Amihez pedig 1x, azt a vizsgan 2x jatszak le.

Ha ilyen konyved van jo ha tudod, van olyan ismerosom, akinek emiatt nem lett meg.

Hogy ertve ennyit ersz el? Gondolom van amelyik nehezebben megy, van amelyik konnyebben. De alapvetoen a feladatok egyik konyvben sem nehezednek. 8db B2-es szintu vizsgafeladatot tartalmaz (amit elobb irtam kony emellett meg tartalmaz 4alapfokut is). De ahogy haladsz, nem nehezednek, ugyanolyan szintuek, tehat az 1. Ugyanolyan nehezsegu, mint a 8.

Melyik resz az ami nem megy annyira? Mert azt meg gyakorolnod kellene picit, biztos ami biztos alapon, mert azert vizsgahelyzetben nehezebben teljesit az ember.

Illetve nekunk, amikor vizsgaztunk, a szovegertes 2.feladataban, a karikazosban egyszeruen nem voltak benne a valaszok. ( peldaul benne van a szovegben: a kutya szereti a csontot. Es ilyen allitasok voltak:

a., a kutyat ritkan viszik setalni

b., a kutya aludt este

c., a kutya barna szinu

Jo ezt csak peldanak irtam, de ilyen volt mind az 5. Csak neztunk, hogy ennek igy nincs ertelme)

Szoval mindenki kovetkeztetes alapjan karikazott.

Mas baratnom, aki ujra csinalta, aztmondta ugyanigy volt, hogy ok se talaltak benne konkretan a valaszt. Ugyhogy erre keszulj fel, mert a nyelvvizsgakonyvben olyan szovegek vannak, amikbe mas szavakkal, de benne van a kerdesre a valasz.

A lenyeg, hogy ne izgulj a vizsgan, es aludd ki magad elotte.

A szobelire mindenki aztmondja, hogy konnyebb, mint az irasbelije, de kinek mi. Alapbol valoban nem olyan nehez- en elsonek egy utazasomrol beszeltem, a szituacios feladat pedig valami elsosegelyes dolog szervezese volt, nem emlekszem mar.

A szovegertes resze ugymond, a legnehezebb. Ezt is el tudod olvasni a felkeszulesi idodben, errol is majd beszelgetnetek kell. Ezt a szoveget az en szobelis partnerem egyatalan nem ertette, ugyhogy meg vizsga elott volt 1percunk kb. Gyorsan par mondatot sugtam neki rola.

A szobelije neki is meglett, az irasbelije viszont sajnos nem, mert az egyik levelet lenullaztak.

Alapvetoen en nagyon ajanlom a telcet, en nagyon szerettem a feladatait is es a vizsga felepiteset is. Es az sem utolso szempont, hogy nemzetkozileg elismert bizonyitvanyt is ad.

Sok sikert es irj nyugodtan ha meg kerdesed van!:)

2017. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

En egesz konnyunek talaltam, a felkeszito konyv nekem is megvolt es ugy erezem a vizsgan konnyebbek voltak a feladatok, 12 tesztsort oldottam meg kb 1 honap alatt, tobbet nem keszultem ra. 74% lett

Szobelin eloszor féltem, hogy nem lesz meg a 60%, de mint kiderult 92% lett, a lényeg, hogy folyamatosan beszélj és kérdezz a társadtól, reagálj a mondataira, viszont hagyd szóhoz jutni őt is. Egy koncert élményemről kellett beszélnem, a szöveg amiről érvelni kellett az a késői terhesség volt, ha az anya 40 év felett van és a végén egy eseményt kellett szervezni, amivel pénzt szerezhetünk az állatkertnek

Tavaly szeptemberben vizsgaztam

2018. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a TELC-et nem érdemes megcsinálni, mert irreálisan nehéz a többi nyelvvizsgához képest. Pl. B2-es szint az a TELC-nél kb. megfelel egy C1-nek, ennyi erővel akkor máshol letehetnél már egy C1-et helyette és akkor megvan a felsőfokú nyelvvizsgád. TELC-nél meg C1-es szintű feladatokért csak egy középfokú nyelvvizsgát adnak, nem is értem hogyan képzelik ezt.
2018. jan. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Elozo ez egyatalan nem igaz:D
2018. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem viszonylag könnyű volt, nem kell szétidegeskednek magad rajta, ha rendesen felkészültél. Én iskolai keretek között vizsgáztam tavaly ilyenkor (10. oszt.), hisz a városomban van egy Telces intézet, a vizsgát pedig az én gimnáziumomban tartották. Az írásbeli a nehezebb egyébként szerintem, de embere válogatja. Mindenesetre remélem, hogy a levélírást jól begyakoroltad.

A szóbelinél nehéz dolgom volt ugyan, mert a párom alig mekegett makogott valamit, így nehéz volt fenntartani a folyamatos beszélgetést, illetve nagyon is izgultam, annyira remegtem megállás nélkül, hogy néha recsegett alattam a szék fája, és a két tanár többször is megkérdezte, hogy jól vagyok-e, de na. Visszanézve nem volt olyan borzalmas. Az én témám a monológnál zene volt, kedvenc énekes és hasonlók, a párom pedig sportolókról kellett beszéljen. Aztán a szituációnál azt kellett megbeszélnünk, hogy a kevés pénzünkkel milyen létfontossagú bútorokat részesítsünk előnyben, mert épp költöztünk.


Ui.: Sokan írták a százalékokat, úgyhogy én is elmondom: 80% írásbeli, 91% szóbeli.

2018. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
#6: Pedig elhiheted nekem. 3-szor buktam meg mind szóbelin, mind írásbelin a TELC-en. Utána átmentem egy normálisabb helyre, ott kapásból 81%/76%-os eredménnyel átmentem. B2 szint.
2018. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

#8

Nem a Telc a nehéz, a többi túl könnyű. Az origós angol nyelvvizsga például nevetségesen egyszerű, szóval ne a Telcet hibáztasd az A2-es nyelvtudásod miatt.

2018. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
B2-es nyelvvizsgám van, de ne zavarjon.
2018. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!