Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek spanyolul vagy...

Szerintetek spanyolul vagy olaszul érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék hobbiszinten elkezdeni még egy nyelvet, de nem tudok dönteni a kettő között. Szerintem Olaszárszág nagyon gyönyörű, az az a hely, ahova mindenképp el szeretnék jutni egyszer. De azt mondják, hogy annyira nem éri meg a nyelvet tanulni, mert Olaszországon kívül sehol sem tudom használni. Ez igaz? Akkor válasszam inkább a spanyolt?

2017. dec. 31. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:
*Olaszország
2017. dec. 31. 14:17
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Tőled függ. Én spanyolul tanultam, és nem vagyok benne biztos, hogy nem jártam volna jobban az olasszal. Minket is azzal szédítettek, hogy az lesz az "új világnyelv" és társai. Ha az amerikai kontinensen képzeled el a jövődet, ez a kifejezés maradéktalanul megállja a helyét, de Európában, kiváltképp itthon nem sokakat hoz lázba, ha spanyolul beszélsz. Egyébként semmivel se több, vagy kevesebb, mint az olasz. Ha a nagyobb országokat nézzük, ugyanúgy egy helyen tudod használni (mármint anyanyelvi közegben; a neolatin nyelvek hasonlósága miatt el tudsz boldogulni a mediterrán országok nagy részében, de ott is mindegy, hogy spanyolul vagy olaszul).

Ha itthon képzeled el a jövődet, én az olaszt javasolnám, de ha később nyugatabbra, kiváltképp Amerikába költöznél, akkor inkább a spanyolt.

2017. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Semmiképpen sem javaslom az olaszt. Semmi hasznát nem vettem a középfokú nyelvvizsgámnak, gyakorlásra alig van lehetőség. Az elmúlt évtizedekben csak a fogorvosnál nyílt alkalmam az olasz páciensekkel való beszélgetésre. A spanyol tényleg sokkal elterjedtebb, Spanyolországon kívül egész Latin-Amerikában (Brazília kivételével) spanyolul beszélnek. Olvasásra is jóval több lehetőség van, neten is.
2017. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
73%
Én mindkét nyelvet beszélem tapasztalataim:az olasz kezdetek számomra nehezek voltak de utána könnyű volt,olaszt csak Olaszországban beszélik és leggyakrabban érthetetlen a dialektusuk miatt..A spanyol számomra könnyebb volt.Sokkal több helyen beszélik de sajna Spanyolország és nyilván Dél-Amerika is messze van de számomra a dél amerikai érthetőbb,szerintem spanyolt tanulj,könnyebb,többen beszélik és gyönyörű nyelv :)
2017. dec. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről már itt kiírtak egy halom kérdést itt és sokszor válaszoltam is, viszont itt jelenleg a #2-vel értek egyet.
2018. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
És én olaszul tanultam/beszélek
2018. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 3. 23:54
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Hajrö Liverpool''''
2018. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!