Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ért már el valaki való eredmén...

Ért már el valaki való eredményt a relaxával a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

Melyik nyelv?

Tanfolyamra mentél vagy otthonra vetted meg?

Mennyi idő alatt értél el eredmény?

Csak ezt használtad vagy más módszert is igénybe vettél?

Meglett végül a nyelvvizsga? Melyik fajta?

Ajánlanád másnak?



2018. jan. 7. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem senki. Csodák nincsenek.
2018. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én vallásos vagyok, hiszek a csodákban.


De nem azt kérdeztem, hogy tanult-e már meg valaki egy nyelvet 2 hét alatt, hanem azt, hogy ért-e el valaki eredményt. Ez nagy különbség.

2018. jan. 7. 21:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Két haverom volt ilyenen, azt mondták, jókat aludtak. :)
2018. jan. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A vallásnak semmi köze a nyelvtanuláshoz, hacsak nem adott nyelven olvasod a Bibliát. Tanulásban csodák nincsenek. Segg van és kitartás. A max eredmény amit ebben el tudsz érni, az a hallott szövegértés fejlesztése, ha sokat hallgatod, a kiejtés és az értés javul. Beszélni beszéddel lehet megtanulni, a nyelvtanhoz nyelvtankönyv, a szókincsfejlesztéshez ajánlom az Ankit, olvasott szöveg értéshez pedig neked tetsző könyveket. 4 nyelv után merem állítani, hogy ez működik. Relaxa is mehet, ha téged megnyugtat, de én inkább filmet néztem helyette, jobban szórakoztat, és ami érdekel, azt jobban megjegyzem.
2018. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az nézőpont kérdése, hogy mi a csoda.


Mind a ketten beszélünk magyarul. Most is magyarul társalgunk. Pedig vélhetően egyikünk sem járt magyar nyelvsuliba. Mire suliba mentünk, már régen folyékonyan beszéltünk, többnyire helyesen is, pedig a nyelvtani szabályokkal nem voltunk tisztában. Minden gyerek megtanulja az anyanyelvét, többnyelvű családokban 2-3 nyelvet is elsajátíthat egy gyerek, mégha nem is egyforma szinten. Ez is csoda valahol.

Miért kéne más nyelveket más módszerrel tanulni, mint az anyanyelvünket?


Segg a relaxához is kell. A teljes anyag több, mint 200 óra. A legtöbb ember nem ér rá minden nap órákat, tehát ez is eltarthat majdnem egy évig. És nem csak hallgatni kell a relaxát, hanem visszamondani, fordítani, stb.


Filmnézés, olvasás, stb csak akkor ér valamit, ha van alap. Nulla tudással nem jó filmet nézni, mert csak felidegesít, hogy semmit nem értek.


De vélhetően én is leszek még "hagyományos" tanfolyamon, mielőtt levizsgázom.

2018. jan. 8. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondom 4 nyelven beszélek. Tudom màr, hogy mi működik és mi nem. Képzelheted, hogy még csak 2 éves gyerek vagy, de megsúgom, nem vagy. Ennek megfelelően nem kell várni azt a teljesítményt sem. De relaxálj és várd a csodát egész nyugodtan! Aztán, ha meguntad, tekerj ide vissza, olvasd el, amit írtam és kezdj el tanulni!
2018. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, relaxálok. Ha már megvettem a programot, akkor pláne.


Vannak nyelvzsenik. Van, aki 4-nél is több nyelvet megtanul. De a többség nem nyelvzseni. Most már minden suliban tanítanak nyelvet, mégis rosszul beszél a többség. Ennyire sok ember nem lehet hülye. Egyetemet elvégzi, leállamvizsgázik, de nyelvvizsgája nincs. Rengeteg ilyen van. Ezek szerint a "hagyományos" módszer sem tökéletes.


De miért tudna bármi olyat egy 2 éves gyerek, amit egy felnőtt nem tud?


De mégegyszer mondom, nem mondtam azt, hogy én nem fogok soha szokásos nyelvtanfolyamra menni, de nekem azt mindenképpen ki kell egészíteni más módszerekkel.


Egyébként mi a hagyományos tanulás? Például szótanulásnál: Addig ismételed, amíg meg nem jegyzed. Már bocs, de a relaxa nem ugyanezt csinálja?

2018. jan. 10. 15:39
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokkal többre mész azzal ha elkezdesz egy hangos könyvet hallgatni/olvasni és ingyér van.



Persze azt, hogy beszélgetni eljársz egy tanárhoz és nyelvtant tanulsz nem lehet megúszni...

2018. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oké. De a filmnézés, olvasás nem csak gyakorlásra jó? Mit kezdek a sok ismeretlen szóval egy film esetén?

A relaxának elég bárgyú a szövege. Sokszor visszakérdeznek mindenre. De ez azért van, hogy legyen ismétlés. Anélkül ugye nincs tanulás. És az elején magyarul is elmondja, hogy érts is valamit, és csak utána mondja fordítás nélkül.

2018. jan. 12. 08:37
 10/15 anonim ***** válasza:

Tapasztalatot kértél. Kaptál. Ismerem a relaxa szövegeket, és szerintem nem érnek semmit. Folytassuk ezt a beszélgetést fél-egy év múlva, csináld és meséld el (akár az adott nyelven, hogy legyen érdekes), hogy mennyit haladtál vele.


Szótanuláshoz az Ankit, autológiát és memóriatechnikákat ajánlok.


Ha pedig olvasnál valami hasznosat is, akkor Lomb Kató: Így tanulok nyelveket c. könyvét tudom javasolni.


Aki nyelvzseni a te meglátásod szerint, az 10 feletti nyelvet beszél. A 4 -5 akárki számára elérhető, aki belefekteti az energiát.

2018. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!