Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha magamtól szeretnék felkészü...

Ha magamtól szeretnék felkészülni az angol nyelvvizsgára, akkor ki mit ajánlana? Tanultam korábban angolt az iskolában.

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp menjek tanárhoz?
2018. jan. 9. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire tudsz önállóan tanulni, illetve azt sem tudom, milyen szinten állsz, ezért a kérdésedre nem tudok válaszolni.
2018. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én mindenképp ajánlani tudom, hogy emelt szintű angol érettségikkel gyakorolj. Illetve az angol tudásodat nagyon jól fejlesztheted, ha angolul olvasol könyveket, cikkeket. Az alap nyelvtani szabályokat meg bárhol megtalálhatod az interneten. A szenvedő szerkezetet, igeidőket és egyebeket mindenképp megéri megtanulni. Ezek mellett tanulj nagyon sok angol kifejezést. Én például rengeteg, a britek által használt kifejezést, közmondást tanultam meg, amik jól jöttek később érettségin. A kiejtésedet pedig úgy is fejlesztheted, hogy külön angol dalszöveget próbálsz meg úgy elénekelni, ahogy hallod az énekestől. Minél jobban hasonlít, annál jobb (általában). Dióhéjban ezeket tudom neked ajánlani. Persze a tanárral sem járnál rosszul.
2018. jan. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik könyvben meddig jutottál az iskolában?
2018. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és mennyi idővel ezelőtt volt ez, mióta nem tanulod?
2018. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!