Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2 nyelvvizsgaból...

Angol B2 nyelvvizsgaból Euroexam, vagy Pannon "könnyebb"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal szeretnék angol B2 nyelvvizsgát tenni. 12 évig tanultam angolt, bár azóta eltelt több mint 10 év. Használni szoktam, nyaraláson, egy ideig éltem külföldön is, illetve szoktam angolul cikkeket olvasni is. Összeségében megértetni meg tudom magam gond nélkül, tudom használni a nyelvet.

Diplomához kell a B2, és nem tudom Euroexam, vagy Pannon legyen. Illetve az egynyelvű és kétnyelvű között sem tudok dönteni. Melyiket ajánljátok?



2018. jan. 15. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Egynyelvű!!!


"Az Euroexam vizsgák egyik előnye, hogy kiválaszthatod, melyik változatot szeretnéd letenni. Az egynyelvű annyiban különbözik a kétnyelvűtől, hogy hiányzik belőle a Közvetítés (Mediation/Sprachmittlung) rész, vagyis a levélfordítás és a párbeszéd írásbeli tolmácsolása."


Amúgy a Dexam is nagyon jó, nézz utána, nekem ott sikerült a nyelvvizsgám, nekem is diplomához kellett és nem erőltettem meg magam!

2018. jan. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vetném el az Euroexam kétnyelvűjét sem azért. Gyakorolj pár Mediation feladatsort, hogy neked mennyire megy. Sokan félnek tőle, de sztem egyáltalán nem nehéz és sokszor felhúzza az írásbelit (nekem is így volt).

Az Euroexamet egyébként is tudom ajánlani nyugodt szívvel. Decemberben vizsgáztam náluk, a feladatsor nem volt nehéz, a vizsgáztatók nagyon kedvesek voltak, egyáltalán nem a szivatásra mentek rá. 72%-ra teljesítettem mindennel együtt, pedig csak otthon, magamtól készültem a B2-es könyvükből+a weblapon levő feladatokból.

A cikkolvasás jól jöhet majd a reading résznél, de még akár a writingnál is, mivel újságcikk írása is szerepelhet ott.

2018. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!